Yükleniyor...

Intel ve BlackBerry’den, Kripto Para Madenciliğinin Güvenliği Konusunda İş Birliği

Siber güvenlik ve veri gizliliği alanlarında çözüm sağlayıcısı olan BlackBerry, bugün Intel tabanlı ticari bilgisayarlar için kripto madenciliği ve Cryptojacking algılamasıyla BlackBerry Optics v2.

intel blackberry bitcoin

Siber güvenlik ve veri gizliliği alanlarında çözüm sağlayıcısı olan BlackBerry, bugün Intel tabanlı ticari bilgisayarlar için kripto madenciliği ve Cryptojacking algılamasıyla BlackBerry Optics v2.5.1100’ün piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Kötü amaçlı yazılımlarını tespit etmek için kullanılan BlackBerry Optics Context Analysis Engine (CAE), bilgisayarlara kötü amaçlı girişleri engellemek için Intel Tehdit Algılama Teknolojisinin telemetrisinden yararlanır. BlackBerry, şifrelemeyi etkili bir şekilde durduran bu teknoloji konusunda Intel ile işbirliği yaptı. Bu teknoloji sayesinde, bilgisayarların işlemcisine her hangi bir yük olmadan, Windows 10 işletim sistemlerinde yürütülen her türlü iş yükünü, daha hassas sonuçlar ile algılıyor ve şifrelenmiş saldırıları azaltabiliyor.

Cryptojacking, kullanıcıların bilgisi olmadan kripto paralarda bilgi işlem gücünü geçirmek için cihazlara kötü yazılım yüklemek anlamına geliyor. Birçok şifreleme işlemi, bir işlem gücü havuzu oluşturmak için, birçok farklı makineden küçük miktarlarda güç kullanmakta. Bu durum da özellikle fidye saldırılarında artışa sebep oluyor.

Bilgisayar korsanları her geçen gün düzenledikleri saldırılar da strateji değiştirse de güvenlik firmaları da bu saldırıları önlemek amacı ile kendi yazılımlarını geliştirmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner