Yükleniyor...

Internet Computer (ICP), CMC’de İlk 10’da

Dfinity projesinin Internet Computer (ICP) token'ının fiyatı, kripto para borsası Coinbase Pro'da listelendikten sonra 700 dolara kadar yükseldi.

dfinity

Dfinity projesinin Internet Computer (ICP) token’ının fiyatı, kripto para borsası Coinbase Pro’da listelendikten sonra 700 dolara kadar yükseldi. CoinGecko’ya göre, ICP token’ı 700 dolardan işlem yaptıktan sonra yaklaşık 342 dolara kadar gerileme yaşadı. Yazının yazıldığı sırada, ICP CoinMarketCap verilerine göre 403 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fiyattaki sıçrama, ICP’nin büyük kripto para birimleri listesinde 5. sıraya kadar ilerlemesini sağladı. Ancak yazı yazılırken 7. sıraya düştü. ICP, yazının yazıldığı sırada 50.538.030 dolarlık piyasa değerine sahipti.

Ekran Resmi 2021 05 11 18.04.05

ICP İçin Coinbase Pro Desteği

Coinbase, 4 Mayıs’ta yayınlanan bir blog gönderisinde ICP token’ını platformunda listeleme planlarını açıklamıştı. Coinbase duyurusunda, New York Eyaleti dışında platformun desteklendiği tüm ülkelerde ICP’ye izin vereceğini söyledi. Kripto para şirketine göre, müşteriler platformdan sık sık daha fazla varlık talep ediyor.

Öte yandan, kripto para borsaları Huobi Global ve OKEx de token’ı listeledi. OKEx, ICP’ye verdiği desteği açıklamanın yanı sıra, yeni yatırım şirketi olan Blockdream girişimlerinin Internet Computer ekosistemiyle ortaklık kurduğunu da söyledi. Ortaklık ile OKEx, yaklaşık 10 milyon dolar değerinde özel fonlar sunacak. Yatırım, Internet Computer ekosistemindeki destekleyici projelere gidecek.

Internet Computer (ICP) Nedir?

Internet Computer, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciridir. Ayrıca, akıllı sözleşme hesaplamasını ve verileri ölçeklendiren, bunları web hızında çalıştıran, verileri verimli bir şekilde işleyen ve depolayan ve geliştiricilere güçlü yazılım çerçeveleri sağlayan bir blok zinciri olan Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra üçüncü büyük blok zinciri yeniliğini temsil ediyor.

Proje Ekim 2016’da Dominic Williams tarafından kuruldu ve kripto topluluğundan büyük ilgi gördü. DFINITY, Andreessen Horowitz, Polychain Capital, SV Angel, Aspect Ventures, Electric Capital, ZeroEx, Scalar Capital ve Multicoin Capital gibi katkıda bulunanlardan ve birkaç önemli erken Ethereum destekçisinden toplam 121 milyon dolar topladı. 2018’de, 50.000’den fazla kayıt sahibi katılımcı, bir airdrop ile ICP yardımcı program token’larını aldı. 18 Aralık 2020’de DFINITY, Internet Computer’ın alfa ana ağını başlattı. Ademi merkeziyetçilik yolunda son bir adım olarak, 10 Mayıs 2021’de DFINITY, Internet Computer’ı kamuya açık hale getirdi. Bu önemli dönüm noktası, internetin artık merkezi olmayan bir küresel bilgisayar olarak işlev gördüğü anlamına gelir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x