İnternet Ödemelerinde Bitcoin (BTC) ABD Doları’nı Yakalıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

İnternet Ödemelerinde Bitcoin (BTC) ABD Doları’nı Yakalıyor

2019 yılında Bitcoin'in USD işlem hacmi 3.

nternet Ödemelerinde Bitcoin BTC ABD Doları’nı Geçiyor

2019 yılında Bitcoin’in USD işlem hacmi 3.8 trilyon USD oldu. Eşzamanlı olarak, USD cinsinden İnternet’teki dijital ödeme yöntemlerinin tümü 4.1 trilyon USD tutarında hacim üretti. Böylece Bitcoin (BTC) 2019’da İnternet USD hacmini neredeyse yakaladı ve 2020’de bu eşitliği bozabilecek gibi duruyor.

Bitcoin (BTC) Daha Çok Yatırım İçin Kullanılıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

4.1 trilyon dolarlık rakam, mobil satış noktaları, PayPal ve banka kartları gibi dijital ticaret yoluyla yapılan ödemeleri içerir. Bitcoin ile yapılan çoğu işlemin mal ve hizmet alımlarını değil yatırımları içerdiği iddia edilebilir. Ancak gerçek şu ki, ABD Doları cinsinden Bitcoin’deki işlem hacmi, diğer tüm dijital fiat ödeme yöntemlerinin ABD Doları cinsinden hacmine neredeyse eşit.

Bununla birlikte, yalnızca Çin’in 40 trilyon dolarlık dijital hacmi bulunuyor. Fakat, Çin’deki ödemeler Çin Yuanı (CNY) cinsinden hesaplanıyor. Bu nedenle ABD Doları rakamına dahil edilmiyor. Bitcoin, USD işlem hacmi açısından internet dolar hacmini eşit gözükse bile, Bitcoin’in diğer fiat para birimleri hacmi dahil edildiğinde küresel İnternet işlem hacminden çok daha iyi bir performans gösterdiği ortaya çıkacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x