Yükleniyor...

Interpol Bitcoin Yatırımcısı Genci Öldüren Katil Zanlısını Arıyor!

Oslo polis departmanı, nakit karşılığı Bitcoin ticaretini tamamladıktan kısa bir süre sonra öldürülen 24 yaşındaki kripto para yatırımcısı Heikki Bjørklund Paltto'nun öldürülmesinin arkasında olduğuna inanılan şüphelinin adını ve fotoğrafını paylaştı.

Bitcoin Cinayeti

Oslo polis departmanı, nakit karşılığı Bitcoin ticaretini tamamladıktan kısa bir süre sonra öldürülen 24 yaşındaki kripto para yatırımcısı Heikki Bjørklund Paltto’nun öldürülmesinin arkasında olduğuna inanılan şüphelinin adını ve fotoğrafını paylaştı.

Norveçli haber bülteni Verdens Gang’a göre polis, geçtiğimiz Pazartesi günü Oslo’daki lüks Majorstuen mahallesinde meydana gelen cinayete 20 yaşındaki İsveçli vatandaşı Makaveli Lindén’i sorumlu tutuyor.

Polis memurları failin geçtiğimiz hafta Pazartesi sabahı Paltto’nun evinin camından girerek dairesini soymaya niyetlendiğini düşünüyor. Ancak, mağdurun yatak odasında olduğunu görmesinden sonra bir kavganın çıktığı ve Lindén’in Paltto’yu 20’den fazla kez bıçakladığı belirtiliyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre polis, başlangıçta suçun doğrudan Paltto’nun kripto para ticareti ilişkileriyle bağlantılı olduğuna inanıyordu. Yakınlarına göre genç adam, şu anki ayı piyasasına rağmen yatırımlarından bir milyon kron daha kazanmıştı. Ayrıca cinayetten kısa bir süre önce çok sayıda Bitcoin satmış olduğu ortaya çıktı. Kendi apartmanını satın almak için kullanmayı düşündüğü yatırımını şimdiki evinde sakladığı konuşuluyor.

Polis memuru Grete Lien Metlid, Paltto’nun “rastgele bir kurban” olduğu teorisinin güç kazandığını söylüyor. Kayıplara karışan katil Interpol tarafından da aranıyor. Polis memurları cinayetten sonra İsveç’e gittiği ama artık ülkede bulunmadığı üzerinde duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner