Yükleniyor...

Interpol, İnternetin Karanlık Tarafını Yakın Takipte

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol), kripto para işlemleri de dahil olmak üzere internetin karanlık tarafı olarak bilinen Dark Web'de (Karanlık Ağ) yapılan etkinlikleri analiz etmek için Güney Koreli veri istihbarat firması S2W Lab ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Bitcoin interpol

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol), kripto para işlemleri de dahil olmak üzere internetin karanlık tarafı olarak bilinen Dark Web’de (Karanlık Ağ) yapılan etkinlikleri analiz etmek için Güney Koreli veri istihbarat firması S2W Lab ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

20 Mart tarihinde duyurulan işbirliğinin sözleşme süresi 1 yıl olacak. S2W, daha önce yaptığı açıklamada karanlık ağa ait bir veritabanı oluşturduklarını ve bu konu hakkında da birçok ulaşılamaz denilen bilgileye ulaştıklarını açıklamışlardı. Interpol, S2W ile yaptığı anlaşma kapsamında, verilerin paylaşılması ve takip edilemeyen kripto para bağlantılarına erişebilmeyi amaçlıyor.

S2W Labs CEO’su Suh Sangduk yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin yaygın kullanımı nedeniyle siber suçların karanlık ağda tespit edilebilmesinin zorluğuna değindi. Sangduk, ayrıca yapılan anlaşmayla beraber uluslararası iş birliği sağlanacağı ve iyi amaçlar doğrultusunda çalışacaklarını belirtti.

Ocak ayında Interpol tarafından yapılan açıklamada, Güneydoğu Asya’da kripto varlıklara yönlendiren zararlı yazılımların yüzde 78 oranında azaldığı belirtilmişti. Interpol, kripto paralarla işlenen suçlara karşı aldığı önlemleri her geçen gün artırıyor. Bu durum kripto paraların merkeziyetsiz olması ve takip edilemiyor olması durumunu etkiliyor olsa da küresel anlamda güveni de arttırıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x