Yükleniyor...
Sponsored

Interpol’den Kripto Suçlarıyla Mücadele için Özel Ekip Adımı

Interpol'ün özel bir bölüm oluşturarak kripto ile ilgili suçlar üzerindeki baskısını güçlendirmeyi planladığı bildiriliyor.

Interpolden Kripto Suclariyla Mucadele icin Ozel Ekip Adimi

Interpol‘ün özel bir bölüm oluşturarak kripto ile ilgili suçlar üzerindeki baskısını güçlendirmeyi planladığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Interpol’ün suç birimi kurma kararı, kripto suçlarını takip etmeye yönelik ilk girişimi değil. Interpol, kripto para işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve karanlık ağdaki suç faaliyetlerini en aza indirmek amacıyla, 2015 yılından beri tespit etmek için daha fazla uzmanlık elde etmek için çalışıyor. Bu çalışma kapsamında, güvenlik firması Trend Micro ve istihbarat girişimi S2W Lab ile iş birliği yapmıştı.

Interpol, Kripto Suçlarıyla Mücadele için Özel Ekip Oluşturuyor

Hint haber ajansı Business Standard’ın bildirdiğine göre, dünyanın en büyük küresel polis örgütü Interpol, hükümetlerin kripto suçlarıyla mücadele etmesine yardımcı olmak için Singapur’da özel bir ekip kurdu.

Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock‘a göre, Bitcoin gibi kripto para birimleri için yasal bir çerçevenin olmaması kolluk kuvvetleri için büyük zorluklar oluşturuyor. Stock ayrıca, kripto para suçlarını ele almak için çoğu zaman ajanslar uygun şekilde eğitilmediğini ve uygun şekilde donatılmadığını söyledi.

Stock, Delhi’deki 90. genel kurulu öncesinde düzenlediği basın toplantısında, Hindistan’daki genel kurulunda da kripto para birimi ve siber suçların ana gündem konusu olacağına dikkat çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x