Yükleniyor...

Invesco, Metaverse Fonu Başlattığını Duyurdu

Atlanta merkezli yatırım yönetimi şirketi Invesco, metaverse'ün büyümesine yönelik fon olan Metaverse Fund'ı duyurdu.

Invesco Metaverse Fonu Baslattigini Duyurdu

Atlanta merkezli yatırım yönetimi şirketi Invesco, metaverse’ün büyümesine yönelik fon olan Metaverse Fund’ı duyurdu.

Sanal dünyanın ve geleceğin şekillendiricisi olarak görülen metaverse için yapılan yatırımlar artıyor. Birçok farklı ve birbiriyle ilişkili sektörü bir araya getiren metaverse için Invesco yatırım fonu başlattı.

Invesco Metaverse Fund Geniş Ölçekte Çalışacak

Metaverse dünyasının gelişimi için fon başlatan şirket, Metaverse Fund ile küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlere yatırım yapmayı hedefliyor. Şirketin portföyüne bakıldığında ABD, Asya, Japonya ve Avrupa’daki yerleşik şirketler öne çıkıyor.

Metaverse fonu, her ikisi de Invesco’nun İngiltere merkezli Asya ve Gelişmekte Olan Piyasalar Hisse Senedi ekibinin bir parçası olan Fon Yöneticisi Tony Roberts ve Fon Yönetici  Yardımcısı James McDermottroe tarafından ortaklaşa yönetilecek.

Invesco Fon Yöneticisi Tony Roberts, IFA Magazine haberine göre yatırım konusu ile ilgili şunları söyledi:

“2030 yılına kadar sanal ve artırılmış gerçekliğin küresel ekonomiye 1,4 trilyon sterlinlik bir destek sağlayabileceği tahmin ediliyor. Metaverse’in eğlence uygulamaları giderek daha iyi anlaşılırken, sağladığı karşılıklı bağlantı muhtemelen sağlık, lojistik, eğitim ve spor gibi çeşitli sektörlerde dönüştürücü bir etkiye sahip olacaktır. Son derece seçici, değerleme bilincine sahip bir yaklaşımla bu fırsatlardan yararlanmaya çalışacağız”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner