Yükleniyor...

IOTA 2.0 Lansman Çalışmaları, Hız Kesmeden Devam Ediyor

IOTA (MIOTA) ekibi, IOTA 2.

IOTA 2 0

IOTA (MIOTA) ekibi, IOTA 2.0 ağ yükseltmesinin bir an önce hayata geçirilmesi için yoğun çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. IOTA ekibi tarafından 9 Temmuz’da yapılan bir açıklamaya göre, IOTA 2.0 için temel özelliklerin neredeyse tamamlandığı belirtildi.

IOTA Research’te araştırmacı matematikçi olarak görev yapan Sergei Popov tarafından yayınlana bir blog yazısında, IOTA ağının tamamen merkeziyetsiz bir ağ olma yolunda bir dönüm noktasında olduğunu ve GoShimmer v0.2.0 tarafından desteklenen merkezi olmayan test ağı Pollen’in yayınlanmasının başarıyla tamamlandığını belirtti.

Bilmeyenler için GoShimmer, bir düğüm yazılımının devam eden bir prototipi ve bu prototip IOTA düğümlerinin merkeze bağlı kalmadan çözülmesini mümkün kılacak.

Ekip tarafından yapılan açıklamada “Pollen” test ağı hakkında detaylı bilgilere de yer verildi. Yeni başlatılan Pollen ağı, Alphanet v0.1.3 sürümünün önemli bir yükseltmesi olarak görülebileceği belirtildi.

Pollen’e entegre edilen “Hızlı Olasılıksal Konsensüs” ile birlikte merkezi olmayan test ağı, IOTA ağ kullanıcılarının cüzdan üzerinden ödeme yapabilmesine, kripto para almak için musluk kullanabilmesine ve çakışmaların merkeziyetsiz olarak çözümlenebilmesi gibi birçok yeni özellik ile birlikte geliyor.

Yeni güncelleme konusunda yavaş ama emin adımlar ile ilerleyen IOTA ekibinin önümüzdeki yıl içerisinde “IOTA 2.0 Lansmanını” gerçekleştirmesi bekleniyor.

Yazım sırasında, IOTA’nın yerel kripto parası MIOTA, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre 676.08 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0.243235 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner