Yükleniyor...

IOTA, Birkaç Haftalık Kesintiden Sonra Geri Dönüyor

IOTA ağı, IOTA Trinity’e yapılan saldırıdan sonra birkaç hafta kullanılamaz durumdaydı

IOTA Birkaç Haftalık Kesintiden Sonra Geri Dönüyor

IOTA ağı, IOTA Trinity’e yapılan saldırıdan sonra birkaç hafta kullanılamaz durumdaydı. Yaklaşık 2-3 haftadır çevrimdışı olan ağ için yeni bir güncelleme yayınlandı. IOTA Foundation (Vakıf), güvenlik önlemlerini aldı ve IOTA’yı 10 gün içerisinde tekrar aktif hale getireceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Temelde, yeni ürün ile Trinity cüzdanlarını yükselten kullanıcılar; seed adreslerini güvenli bir biçimde aktarabilecek. Bu ürün, yalnızca Trinity cüzdanını 17 Aralık 2019 ve 17 Şubat 2020 arasında kullanan kişiler için gerekli. Vakıf, daha fazla sömürü ve saldırıya karşı korunmak için ürünün açık kaynaklı olmayacağını açıkladı. IOTA, bunun yanı sıra ürünün güvenlik kontrollerini üçüncü bir parti tarafından sağladı. Kullanıcılar token’larını şimdi sorunsuz bir biçimde aktarmaya başlayabilecek.

IOTA On Gün İçinde Yeniden Çevrimiçi

IOTA’nın ağı 13 Şubat’tan beri çevrimdışıydı. Şimdi proje etkinleştirmesi için yeni bir zaman çizelgesi yayınladı. İlk olarak, kullanıcılar token’larını 29 Şubat ile 7 Mart arasında taşıyabilecek. Bir hafta süren süreç sonrasında 8 Mart ve 9 Mart tarihlerinde iki günlük isteğe bağlı topluluk doğrulaması yapılacak. Kullanıcılar adreslerini kontrol ederek herhangi bir sorun olup olmadığını inceleyebilecek. Son olarak, vakıf 10 Mart’ta ağı yeniden başlatarak kullanıcıların sorunsuz bir biçimde işlem yapmalarını sağlayacak.

Büyük Bir Kesinti

Tekrar çevrimiçi olana kadar IOTA’nın ağ kesintisi yaklaşık dört hafta sürmüş olacak. Bu da bir blockchain‘in şimdiye kadar yaşadığı en uzun ağ kesintisi olarak kabul ediliyor. IOTA’nın sorunlarının ciddiyetine rağmen piyasa fiyatı ve yatırımcı hissi oldukça istikrarlı seyretti. Bazı eleştirmenler, IOTA’nın işlemleri yeniden etkinleştirdiğinde büyük satışların gerçekleşeceğini öne sürdü, ancak borsaların IOTA ticaretini asla askıya almaması nedeniyle bu pek de olası görünmüyor.

IOTA (MIOTA), CoinMarketCap verilerine göre şu an 0,217 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x