Yükleniyor...
Sponsored

IOTA Nedir? IOTA Coin Yükselişi Devam Eder Mi? Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri 24 saatte %1,7’lik bir düşüşle 961 milyar dolara kadar geriledi.

CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri 24 saatte %1,7’lik bir düşüşle 961 milyar dolara kadar geriledi. Piyasada yaşanan bu genel düşüşle birlikte Bitcoin’de 19 bin seviyesinin altına inerek 18 bin dolar seviyelerinden fiyatlandı fakat ufak bir toparlanmayla şu an 19 bin 200 dolar seviyesinde fiyat hareketliliğine devam ediyor. Ethereum’da 24 saatte %3,5’lik bir düşüş yaşamıştı ve 1280 dolar seviyesine kadar gerilemişti lider altcoin de ufak bir toparlanmayla 1316 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin ve lider altcoin Ethereum’un öncülüğünde piyasada yaşanan düşüşten etkilenmeyen bir kripto varlık vardı şu anda da son 24 saatte %7,17 yükseliş kaydederek 24 saatlik verilere göre en çok yükselen kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. 

IOTA Nedir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IOTA, insanlar ve makineler arasında kesintisiz değer ve veri aktarımı sağlamak için oluşturulmuş açık kaynaklı ve ölçeklenebilir dağıtılmış bir defterdir. Nesnelerin interneti konseptiyle tasarlanan bu proje 2014 yılının Eylül ayında başladı ve 2016 yılında resmi şekilde kullanıma sunuldu. IOTA diğer kripto para projelerinden farklı olarak blok zincir teknolojisini kullanmıyor. Bu projede Tangle adı verilen teknolojik bir altyapı kullanılıyor. Tangle’ı yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik olarak açıklayabiliriz. IOTA kullandığı altyapı sayesinde transfer işlemlerinden işlem ücreti almamaktadır. Çünkü IOTA’nın altyapısında işlemleri transfer yapan kişiler onayladığı için minerler yer almamakta ve bu da herhangi bir işlem ücretinin olmamasını sağlamakta. Peki IOTA’nın madenciliği yapılıyor mu diye soracak olursanız, hayır IOTA madenciliği yapılan bir kripto para türü değil. IOTA’da XRP’ye benzer şekilde tokenler önceden ve şirket tarafından çıkarılır. Proje’nin aynı zamanda IOTA Vakfı isimli bir de vakfı bulunmaktadır. 

MIOTA Verileri

Blok zincir teknolojisi yerine Tangle teknolojisinin altyapısını kullanan IOTA’nın yerel tokeni MIOTA olarak geçmektedir. Toplam arzı 2 milyar 779 milyon 530 bin 283 olan tokenin tamamı piyasada dolaşımdadır. MIOTA’nın bugüne kadar gördüğü en yüksek seviye 19 Aralık 2017’de 5,69 dolar olarak kayıtlara geçerken en düşük seviyesi ise 13 Mart 2020’de 0,079 dolar olmuştu. Peki MIOTA’nın destek ve direnç seviyeleri hangi seviyeler?

MIOTA Fiyat Analizi

Son 24 saatlik verilere göre %7’nin üzerinde fiyat artışı yaşayan MIOTA 29 cent seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyor. MIOTA’nın yükselişi devam ederse karşılacağı ilk direnç noktası 31 cent seviyesinde bulunurken daha iyi bir ivme kazanması durumunda sırasıyla 33 cent ve 36 cent direnç seviyelerini zorlayabilir. Olası bir düşüşte ise MIOTA’nın karşılacağı ilk destek noktası 28 cent seviyesinde bulunurken daha sert bir düşüşte 26 cent ve 23 cent seviyelerini görebilir. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x