Yükleniyor...

IOTA Yeni Yol Haritasının Ayrıntılarını Yayınladı

IOTA Vakfı’nın 2020 yol haritası; gizliliğe, ölçeklenebilirliğe ışık tutuyor ve yazılım yükseltmesi hakkında ayrıntılar sunuyor.

IOTA Vakfı Yol Haritasını Yayınladı

IOTA Vakfı’nın 2020 yol haritası; gizliliğe, ölçeklenebilirliğe ışık tutuyor ve yazılım yükseltmesi hakkında ayrıntılar sunuyor. Spark adı verilen IOTA cüzdanının yeni versiyonu, daha az token’ı olan cüzdanlar için basit bir web tabanlı çözüm olarak piyasaya sürülecek.

Vakıf, gerçek dünyadaki uygulamalara olan talebi desteklemek için mevcut teknoloji yığınını güncellemeyi planlıyor. En ilerici çözümlerinden biri ise “autopeering” adını verdikleri teknoloji. Bu, bir düğümün çalışmasını ve kullanıcının en uygun eşleri araması yerine komşularıyla otomatik olarak bağlanmasını sağlayan bir sistem. Merkezi olmayan zorlukları ele alan IOTA, Rust dilinde yazılmış düğüm yazılım istemcilerini yeniden gözden geçirmeyi planlıyor. Minimum uygulama olan Bee, kullanıcılara IOTA ağında yer almaları için sınırlı kaynaklar sağlama amacıyla Nisan 2020’ye kadar başlatılacak.

IOTA Gizlilik Sorununu da Çözecek

Maskeli Kimlik Doğrulamalı Mesajlaşma (MAM) çözümü gizlilik sorunlarını çözmesi için hazırlandı. MAM, boyutlarından bağımsız olarak aygıtların şifreli veri akışları yayınlamasına ve bunlara erişmesine olanak tanıyor. Bu özellik altı programlama dilinde tanıtılacak. Ayrıca kendi cüzdanı olan Trinity’yi de yükseltmeyi planlıyor. IOTA, blockchain endüstrisindeki kimlik yönetimi ve Ar-Ge trendini takip ederek yeni bir kimlik çözümü yayınlayacak. Birleşik Kimlik Protokolü, insanların, kuruluşların ve şeylerin tanımlanmasına yol açacak en son standartları uygulayacaktır.

IOT / USD hafta içi çarşamba ve cuma günleri bu haberin beklentisiyle yükseliş yaşadı ve 0.155 dolardan 0.165 dolara çıktı. CoinMarketCap verilerine göre IOT şu an 0.163 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x