İran Devrim Muhafızları Komutanından Kripto Para Çağrısı • Coinkolik
Yükleniyor...

İran Devrim Muhafızları Komutanından Kripto Para Çağrısı

Bu hafta bir İran Devrim Muhafızları generali, ülkesinin ABD tarafından uyguladığı yaptırımları atlatmak için benzersiz bir yöntem çağrısında bulundu.

ran Devrim Muhafızları Komutanından Kripto Para Çağrısı

Bu hafta bir İran Devrim Muhafızları generali, ülkesinin ABD tarafından uyguladığı yaptırımları atlatmak için benzersiz bir yöntem çağrısında bulundu.  Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Saeed Muhammad, İran’ı ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimleri kullanmaya çağırdı. İran merkezli bir kripto haber kuruluşu olan Coinit.ir’in Telegram kanalına göre, general 26 Şubat’ta bir kalabalığa hitap ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Yaptırımları atlatmak için daha sofistike bir mekanizma oluşturulmasını talep ediyoruz. Yaptırımları atlatmak için, ürün değişimi (takas) ve (diğer ülkelerdeki) ortaklarımızla kripto para kullanımı gibi çözümler geliştirmeliyiz.”

Yaptırımların İran Vatandaşları Üzerinde Etkisi

Halk, ABD’nin 2018’deki Ortak Kapsamlı Eylem Planından çekilmesinin ardından, Trump yönetimi tarafından uygulanan yaptırımlarla beraber para birimlerinin değerinin önemli ölçüde düştüğünü gördü. Yaptırımlar İran’ı dış ticaret ve yatırımlardan etkili bir şekilde izole etti ve kripto para birimlerinin kullanımı, onları atlatmanın bir yolu olarak o zamandan beri artış gösteriyor. Bitcoin, birçok haberde ülke içine ve dışına para almanın tek yolu olarak tanımlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülkenin Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani’nin yönetimi, 2018 yılında ulusal bir kripto para birimi başlatacağını açıkladı. Daha yakın bir tarihte Sanayi, Madencilik ve Ticaret Bakanlığı yurtiçi operasyonlar için binden fazla kripto para madenciliği lisansı verdi.

Bu hafta başlarında hükümetler arası Mali Eylem Görev Gücü, İran’ı terörle mücadele finansman gereksinimlerine uymayan ülkelerin kara listesine ekledi.İran


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Gizem
Gizem
3 yıl önce

Bir gün tüm dünya sadece kripto para kullanacak az kaldı

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x