Yükleniyor...

İran, Kripto Madenciliği Ekipmanları Hakkında Kararını Verdi

İran, enerji şebekelerindeki baskıyı gerekçe göstererek el koyduğu 150 bin adet kripto madenciliği ekipmanını serbest bırakma kararı aldı.

Iran Kripto Madenciligi Ekipmanlari Hakkinda Kararini Verdi

İran, enerji şebekelerindeki baskıyı gerekçe göstererek el koyduğu 150 bin adet kripto madenciliği ekipmanını serbest bırakma kararı aldı.

Son yıllarda ülkeler, kripto madenciliği konusunda çeşitli adımlar attı. Birçok ülkenin adımları, baskılamaya veya yasaklamaya yönelik oldu. En başta Çin, Bitcoin madenciliğini yasaklayarak gündemde yoğun yer edinmişti. İran tarafından da benzer bir karar alındı. Ülkenin yargısı, kış aylarında enerji şebekelerinde artan baskıyı gerekçe göstererek birkaç adım attı. Bu adımlardan birisi, 150 bin adet kripto madenciliği cihazına el koymak olmuştu. Son gelişme olarak İran, el koyduğu bu cihazları serbest bırakma kararı aldı.

İran Mahkemesi, El Konulan Kripto Madenciliği Ekipmanlarını Serbest Bıraktı

İran’ın Devlete Ait Malları Toplama ve Satış Teşkilatı (OCSSOP), süregelen elektrik kesintilerine çeşitli önlemler almaya çalıştı. 2021 yılından beri OCSSOP, birçok kripto madencilik ekipmanına el koydu. Envanterde 150 bin adet kripto madenciliği ekipmanı barındıran kuruluş, son yargı kararıyla birlikte bunları serbest bırakıyor.

İran Ekonomik İşler ve Maliye Bakanlığı başkanı Abdolmajid Eshtehadi, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kripto madenciliği ekipmanlarına değinen Eshtehadi, “Şu anda yaklaşık 150.000 kripto madenciliği ekipmanı OCSSOP tarafından tutuluyor ve bunların büyük bir kısmı yargı kararlarının ardından serbest bırakılacak. Makineler çoktan iade edildi.” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x