Yükleniyor...
Sponsored

İran, Kripto Madenciliğine Yeni Düzenleme Getirdi

Kripto para birimleriyle yeni bir ekonomi dünyasının kapıları açılırken, ülkeler kripto piyasasındaki faaliyet alanları için düzenlemeler getiriyor.

Iran Kripto Madenciligine Duzenleme Getirdi

Kripto para birimleriyle yeni bir ekonomi dünyasının kapıları açılırken, ülkeler kripto piyasasındaki faaliyet alanları için düzenlemeler getiriyor. Kripto para madenciliği konusunu ileri seviyelere taşıyan İran, madencilik yasasında değişikliğe gitti.

İran’da Kripto Madenciliği Yapanlar Elektriği Ucuza Alacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İran Enerji Bakanlığı, kripto para madencilerinin yenilenebilir enerjiye erişimini kolaylaştırmak için bazı kripto para madenciliği düzenlemelerini değiştirdi.

Düzenlenen kurallara göre, ülkedeki lisanslı madenciler artık yenilenebilir kaynaklardan üretilen elektriği daha düşük ücretlerle satın alabilecek.

İran Elektrik Üretim, İletim ve Dağıtım Şirketi (Tavanir) yetkilisi Mohammad Khodadadi, ülkedeki madencilerin şimdiye kadar yalnızca aynı eyalette bulunan yenilenebilir enerji santralleri ile çalışabildiğini aktardı. Yeni düzenlemeyle birlikte bu değişti.

Financial Tribune gazetesinin aktardığı raporda, temiz enerji ile yasal olarak madencilik yapan İranlı firmaların, ülkenin elektrik şebekesini kullanmak için vergi ücreti ödemeyeceği de belirtildi.

Devlet kuruluşu ayrıca, lisanssız kripto para madencilerine karşı katı önlemler getirme sözü vererek, yasadışı madencilik faaliyetleri için cezaları yüzde 400 oranında artırdı. Mayıs ayında yayınlanan resmi rakamlara göre, İran hükümeti yaklaşık 7.000 yasadışı dijital madeni para basma tesisi tespit etti ve kapattı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x