Yükleniyor...

İran, Telegram’ın Ulusal Güvenlik Tehdidi Olduğu Görüşünde

İran hükümeti, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram'ı ve onların gelişmekte olan kripto para birimini ulusal ekonomiye tehdit oluşturduğunu ilan ederek 2018 yılını tamamladı.

iran telegram uygulaması

İran hükümeti, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ı ve onların gelişmekte olan kripto para birimini ulusal ekonomiye tehdit oluşturduğunu ilan ederek 2018 yılını tamamladı. Tahran Times, İran’ın Suç İçeriği Tanımı Görev Gücü Sekreteri Javad Javidnia’nın Telegram ile herhangi bir işbirliğinin ulusal güvenliğe karşı bir hareket olarak kabul edileceğini ve ekonomiye zarar vereceğini düşündüklerini ilan etti.

Telegram Ekonomik Bir Tehdit Oluşturuyor

Telegram 2018’de yaklaşmakta olan Blockchain platformu Telegraph Open Network’e (TON) ve Gram token’a ilk para teklifi (ICO) düzenledi. Telegram, Telegram Messenger uygulamasının ve TON’un gelişimini desteklemek için yaklaşık 1.7 milyar dolar yatırım aldı. Javidnia’na Telegram’ın yasaklanmasındaki en önemli faktörlerden birinin ülkenin siyasi atmosferindeki karışıklık nedeniyle marjinalleştirilen ve ihmal edilen faaliyetlerinden kaynaklanan ciddi bir ekonomik tehdit duygusu olduğunu belirtti.

En son ifadeler, İran’ın ilk kez Nisan 2018’de uygulamayı devlet kullanımından çıkarmasından sonra geldi. Sonunda uygulama İran’da tamamen yasaklandı. İranlı yetkililer, Telegram’ın ICO’sunun potansiyel olarak İran’ın ulusal para birimini baltaladığı görüşünde. Siber Uzay Yüksek Konseyi Sekreteri Hassan Firouzabadi, Telegram’ın İran’da bir ofisi olmasını asla kabul etmediğini ve özel sektörle çalışmayı reddettiğini öne sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner