Yükleniyor...

İran, Türkiye Merkezli Kripto Para Madencilik Şirketine Lisans Verdi

İran Sanayi, Madencilik ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye merkezli kripto para madencilik şirketi iMiner’a ülkede faaliyet gösterebilmesi için lisans verdi.

ran Türkiye Merkezli Kripto Para Madencilik Şirketine Lisans Verdi

İran Sanayi, Madencilik ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye merkezli kripto para madencilik şirketi iMiner’a ülkede faaliyet gösterebilmesi için lisans verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İranlı yetkililer, Semnan eyaletinde faaliyet göstermek üzere kripto para madencilik şirketi iMiner’a lisans verdi. 6.000 kulesi ile Türkiye merkezli iMiner’in faaliyete geçmesi, madencilik şirketini ülkenin en büyük kripto madencilerinden biri haline getireceği iddia ediliyor. Yayınlanan bir makaleye göre iMiner, İran’ın Semnan Eyaletindeki kripto madenciliği çiftliğine yaklaşık 7.3 milyon dolar yatırım yaptı. Toplamda saniyede 96.000 terahash (TH / s) kapasitesine sahip 6.000 kule ile kripto para birimini çıkarmak için kullanılacak, bu da teçhizat başına ortalama 16 TH/s’ye eşit bir hash gücü demektir.

iMiner Ortadoğu’ya Hizmet Vermeye Devam Edecek

Türkiye merkezli iMiner, Semnan ve Tahran’daki ofisleri aracılığıyla Ortadoğu ülkelerindeki müşterilere ticaret ve saklama hizmetleri sunmaya devam edecek. Kripto madenciliği, sübvansiyonlu güç oranları nedeniyle İran’da ilgi görüyor ve Çin, Ukrayna ve Fransa merkezli şirketler ülkede kripto madenciliği çiftlikleri açmak istiyor. Çin, en fazla sayıda kripto madenciliği şirketine ev sahipliği yapmaya devam ettikçe, kripto madenciliği açısından ucuz elektriğe sahip ülkeler hayati önem taşıyor.

İran, Kripto Para Madencilik Şirketlerine 1000’den Fazla Lisans Verdi.

İran hükümeti, kripto para madenciliğini geçen yıl Temmuz ayında endüstriyel faaliyet olarak etiketledi ve o zamandan beri kripto madenciliği şirketlerine 1000’den fazla lisans verdi. Bununla birlikte, İran hükümeti kripto para birimlerinin opak doğası ve İran’ın ulusal güç şebekesi üzerindeki elektrik yoğun süreç gerginliği nedeniyle dikkatle ilerledi. Kripto madenciliği, kripto para birimindeki işlemleri doğrulamak amacıyla karmaşık bulmacaları çözmek için pahalı yazılımlar kullandığından büyük miktarda enerji tüketir.

Şu anda İran ekonomisi, ABD ve diğer batı ülkeleri tarafından uygulanmakta olan pandemi ve çeşitli yaptırımlardan muzdarip. Bazı İran askeri yetkilileri, yaptırımlardan kaçınmak ve ticareti kolaylaştırmak için kripto para birimlerinin kullanılmasını önerdi.