Yükleniyor...

İran ve Rusya, Altın Destekli Stablecoin Çıkarmayı Planlıyor

İran Merkez Bankası'nın, altınla desteklenen yeni bir kripto para birimini ortaklaşa çıkarmak için Rus hükümetiyle iş birliği yaptığı bildiriliyor.

Iran ve Rusya Altin Destekli Stablecoin Cikarmayi Planliyor

İran Merkez Bankası‘nın, altınla desteklenen yeni bir kripto para birimini ortaklaşa çıkarmak için Rus hükümetiyle iş birliği yaptığı bildiriliyor.

Dolar, Rus rublesi veya İran riyali gibi fiat para birimleri yerine altın destekli stablecoin ile uluslararası işlemlerin mümkün kılması amaçlanıyor. Raporda, potansiyel kripto para biriminin, Rusya’nın İran kargo gönderilerini kabul etmeye başladığı Astrahan’daki özel bir ekonomik bölgede faaliyet göstereceği belirtiliyor.

İran ve Rusya’dan Ortak Stablecoin Adımı

Rus haber ajansı Vedomosti’nin 15 Ocak tarihli haberine göre İran, dış ticarette bir ödeme yöntemi olarak hizmet verecek bir “Basra Körfezi bölgesi token’ı” oluşturmak için Rusya ile birlikte çalışıyor.

Rusya Kripto Endüstrisi ve Blockchain Birliği (RACIB) İcra Direktörü Alexander Brazhnikov‘a göre, token’ın altınla desteklenen bir stablecoin şeklinde çıkarılması öngörülüyor.

Bilgi Politikası, Bilgi Teknolojisi ve İletişim Komitesi üyesi Rus milletvekili Anton Tkachev, ortak bir stablecoin projesinin ancak Rusya’da dijital varlık piyasası tamamen düzenlendikten sonra mümkün olacağını vurguladı. Çok sayıda gecikmenin ardından, Rus parlamentosunun alt kanadı bir kez daha 2023 yılında kripto işlemlerini düzenlemeye başlayacağına söz verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x