Yükleniyor...

İran’dan Kripto Madencilerine Lisans Onayı

İran hükümetinin, geçen hafta onaylanan yeni düzenleyici çerçeve kapsamında kripto madencilerine lisans vermeye başladığı bildirildi.

Irandan Kripto Madencilerine Lisans Onayi 1

İran hükümetinin, geçen hafta onaylanan yeni düzenleyici çerçeve kapsamında kripto madencilerine lisans vermeye başladığı bildirildi.

Geçtiğimiz aylarda İran‘da kripto madenciliğinde fazla elektrik kullanıldığı gerekçesiyle, elektrik krizine yaşamamak adına 9 binden fazla kripto madencilik cihazına el koyuldu. Sonraki süreçte ülkede yeni kripto düzenleme talepleri gündeme getirildi ve yeni adımlar atıldı.

İran, Kripto Madencilerine Lisans Veriyor

İran hükümeti, yeni kapsamlı ve ayrıntılı kripto düzenlemesine onay verdi. Onay ile birlikte kripto madencilerine lisans yolu açıldı.

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Reza Fatemi Amin, bakanlığının artık kripto madenciliği için lisans vermeye devam etme iznine sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hükümetin kararlarına göre, kripto varlıkları madenciliği için başvuran kuruluşlar, kuruluş lisansı ve işletme lisansı alabilirler”

Hükümetin kripto para birimiyle ilgili çalışma grubunun sekreteri Mohsen Rezaei Sadrabadi ise Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’nın kripto madencilerine lisans vermekten sorumlu olduğunu ve yeni düzenleyici çerçevenin büyük ölçekli kripto madenciliği operasyonlarını ele alan hükümlere sahip olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner