Yükleniyor...

İrlanda, Bitcoin’le İlgili Uyarı Yaptı

İrlanda'daki Bitcoin severler, dijital para birimlerinin alımındaki riskler nedeniyle merkez bankası tarafından uyarıldılar.

İrlanda’daki Bitcoin severler, dijital para birimlerinin alımındaki riskler nedeniyle merkez bankası tarafından uyarıldılar. Bu uyarının gelme sebebi ise, herkes tarafından kullanılabilen ve Bitcoin alımı yapılabilen Bitcoin ATM’sinin kurulması oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülkenin ilk Bitcoin ATM’si, Dublin’s Temple Bar’da kullanıma açıldı. Bitvendo tarafından üretilen ATM sayesinde Euro/BTC alışverişlerini yapmak günlük hayatta çok kolay hale geldi. Merkez bankası ise; bankalarda para çekerken sahip olduğumuz güvenlik önlemlerinin, ATM makinalarından daha üstün düzeyde olduğunu belirterek, bu ATM makinalarından Bitcoin alım-satımının riskleri konusunda halkı uyardı.

İrlanda’daki kurumlar, Bitcoin’e adapte olabilmek için oldukça yavaş adımlar atıyor. Gelir Komisyonu üyeleri ise, Bitcoin’de uygulanacak vergi düzenlemesinin nasıl olacağı konusunda hala karar veremediler. Geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız haberde ise, İngilitere hükümeti, Bitcoin’de vergi alınmayacağını açıklamıştı.

Dublin’deki birkaç işletme dışında, İrlanda’daki işletmeler de, Bitcoin ile ödeme kabul etme kapsamında oldukça yavaş hareket ediyorlar. Diğer ülkeler de ise durum çok farklı; BitPay ve Wagepoint gibi ödeme servisleri, şirketlerin çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapmalarını mümkün kılıyor. Overstock.com ve TigerDirect gibi şirketler de, ürünlerinin büyük bir kısmında Bitcoin ile satış yapmaya başladılar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x