Yükleniyor...

İrlanda’nın İlk Bitcoin Bağışı Kabul Eden Politikacısı

Bitcoin, politikacılar arasında da yaygınlaşmaya devam ediyor.

Bitcoin, politikacılar arasında da yaygınlaşmaya devam ediyor. İrlanda’da ilk Bitcoin bağışı kabul eden politikacı Ossian Smyth, Dublin’deki Dun Laoghaire kasabası için yerel seçimlerde adaylığını koyuyor.

Dünyanın trendi haline gelen dijital para birimi Bitcoin’in, İrlanda politikasına daha çok şeffaflık getireceğini kaydeden Smyth şunları da ekliyor: “Bence Bitcoin, bağış kabul etmek için en şeffaf yöntem. Normalde ne kadar bağış toplandığı ile ilgili insanlar bilgi sahibi olmazlar, fakat Bitcoin ile herkes cüzdana ne kadar çok bağış yapıldığını Blockchain üzerinden takip edebilirler. 6 hafta içerisinde, insanlar her türlü işlemi Blockchain.info üzerinden takip edebilecekler.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha öncelerde Microsoft ve Citibank şirketlerinde IT danışmanı olarak görev yapan Smyth, tam bir teknoloji meraklısı olarak gözümüze çarpıyor. Smyth şu an St Vincent’s Hastanesi’nde görev alırken, Dun Laoghaire’daki yerel CoderDojo klubüne de mentorlük yapıyor. Smyth aynı zamanda Green Party’nin iletişim, enerjiden sorumlu temsilcisi olarak görev yapmakta.

İrlanda’da bir denetim firması, bağışların şu ana kadar 40 BTC‘ye ulaştığını belirtiyor. Smyth’in toplamak istediği bağış miktarı ise sadece 15 BTC idi.

Haber kaynağı, Silicon Republic

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x