Yükleniyor...

Iron Bank, Yearn Finance ve Homora, Optimism’e Katıldı

Ethereum tabanlı lending platformu Iron Bank, Yearn Finance ve Homora Layer-2 ağı Optimism'e katıldı.

Iron Bank Yearn Financein Optimismine Katildi

Ethereum tabanlı lending platformu Iron Bank, Yearn Finance ve Homora Layer-2 ağı Optimism’e katıldı.

DeFi firması Iron Bank, Yearn Finance’in Layer-2 protokolü Optimism‘e katıldı. Bu yeni entegrasyon, L2’lerin kullanıcılar için gelişmiş güvenlik ve sermaye verimliliğini artırmayı hedefliyor. Şirketler, kullanıcıları için zincirler arası birlikte çalışabilirliği, güvenliği ve sermaye verimliliğini artırmak için protokole katıldığını aktardı.

Iron Bank, Yearn Finance ve Homora’nın Tercihi Optimism

Optimism kullanıcıları artık rekabetçi gas ücretlerinden, cazip ödüllerden ve getiri seçeneklerinden yararlanırken kripto varlıklarını teminat ederek borç alabilecekler. DeFi, üçüncü şahıslar kullanılmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen finansal faaliyetleri ifade ederken, Layer-2 ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için blockchain’in üzerine inşa edilen sistemlerdir.

Iron Bank’ın baş katkıcısı Puff, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Optimism’i başlatarak, protokolden protokole likidite omurgası olarak DeFi’yi daha erişilebilir, ölçeklenebilir ve güvenilir hale getirmeyi amaçlıyoruz”

Optimism Kullanımı Artıyor

DeFi Layer-2 protokolü Optimism, hızı ve düşük kullanıcı ücretleri nedeniyle son zamanlarda en çok kullanılan Layer-2 platformlarından biri haline geldi. Veriler, ağ üzerinde oluşturulan uygulamaların Ocak 2022’de 320 milyon doların üzerinde kripto para birimini kilitlediğini ve bu rakamın bugün itibariyle 1 milyar doların üzerine çıktığını gösteriyor.

Iron Bank’ten Puff konu hakkında şöyle dedi:

“Ethereum’da yVault’lardan fiyatlandırılan kullanıcılar için Optimism konusunda heyecanlıyız. Iron Bank’ın protokolden protokole lending ortağı olarak sağladığı ek likidite esnekliğiyle, insanlar hızlı bir zincirde yüksek gas maliyetleri konusunda endişelenmeden DeFi’de riske göre ayarlanmış en iyi verimi alabilirler”

Ethereum işlem ücretleri, yüksek ağ trafiğinde kullanıcılar için aşırı derecede pahalı hale geliyor. Bu yılın başlarında ağ ücretleri işlem başına 9,000 dolara kadar çıkmıştı. Bu nedenle, Yearn Finance entegrasyon lideri “Dark Ghosty”, Optimism gibi ağlar oluşturmanın DeFi projelerinin kullanıcılar için daha erişilebilir olmasını sağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner