Yükleniyor...

IRS, Circle’dan Sonra Gözünü Kraken’e Çevirdi

ABD Milli Gelirler Dairesi (IRS) “kripto para birimi sahiplerinin adil vergi paylarını ödediğinden emin olmak” istiyor.IRS, kripto para borsası Circle müşterilerinin kayıtlarını almak için mahkeme yetkisi aldıktan kısa bir süre sonra şimdi de Kraken‘den benzer...

irs

ABD Milli Gelirler Dairesi (IRS) “kripto para birimi sahiplerinin adil vergi paylarını ödediğinden emin olmak” istiyor.
IRS, kripto para borsası Circle müşterilerinin kayıtlarını almak için mahkeme yetkisi aldıktan kısa bir süre sonra şimdi de Kraken’den benzer verilere erişim sağlamaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı’nın Vergi Bölümü’nden başsavcı vekili David Hubbert, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimi ile işlem yapanlar, vergi yükümlülüklerini diğer vergi mükellefleri gibi karşılamalıdır.”

Bu haftanın başlarında, Massachusetts’teki bir federal mahkeme, IRS’nin “Circle Internet Financial Inc. veya Poloniex LLC dahil olmak üzere selefleri, yan kuruluşları, bölümleri ve bağlı kuruluşlarında bir John Doe* çağrısı sunma talebini onayladı. Bu hareketle IRS, 2016 ile 2020 yılları arasında kripto para birimleri içeren işlemlerle 20.000 dolar veya daha fazla para aktaran ABD vergi mükelleflerini belirlemek istiyor. Düzenleyiciye göre, bu kripto para trader’larının vergilerini tam olarak ödeyip ödemediğini kontrol etmek için borsaların belgelerine ihtiyacı var. IRS Komiseri Chuck Rettig, şunları söyledi:

“Bugün yetkilendirilen John Doe celpleri gibi araçlar, ABD vergi mükelleflerine IRS’nin sanal para birimi kullanımlarında tamamen uyumlu olduklarından emin olmak için çalıştığına dair açık bir mesaj gönderiyor. John Doe celpleri, IRS’nin sanal para birimi işlemlerini düzgün şekilde raporlayamayanları ortaya çıkarmasını sağlamak için bir adımdır. Sistematik uyumsuzluk veya dolandırıcılık bulduğumuzda yasayı uygulayacağız. “

Sırada Kraken var

Circle’dan sonra, Adalet Bakanlığı, Kraken‘deki müşteri kayıtlarını ortaya çıkarmak amacıyla, Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesine vergi düzenleyici için benzer bir talepte bulundu. Bununla birlikte, The Block’un dün bildirdiğine göre, mahkeme bu sefe IRS’nin talebini daraltması gerektiğini savunarak ilk başvuruyu reddetti.

Şimdi, IRS’nin talebinin yeni bir “dar kapsamlı” versiyonunu düzenlemek için 14 Nisan’a kadar süresi var.

*John Doe Summons, Dahili Gelir Kodu Bölüm 7609 (f) tarafından yetkilendirilen bir IRS çağrısıdır. Diğer IRS çağrılarının aksine, vergi mükellefi IRS tarafından bilinmediği için soruşturma altındaki vergi mükellefinin adını listelemez.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x