Yükleniyor...

IRS, Fortnite ve Diğer Oyunlar için Kripto Vergi Beyanında Bulunma Zorunluluğunu Kaldırdı

ABD Gelir İdaresi (IRS) web sayfasını güncelledi ve oyun token’larını kripto para birimi olarak sınıflandıran kripto vergi beyanı kılavuzunun bazı bölümlerini kaldırdı.

fortnite kripto para vergi IRS

ABD Gelir İdaresi (IRS) web sayfasını güncelledi ve oyun token’larını kripto para birimi olarak sınıflandıran kripto vergi beyanı kılavuzunun bazı bölümlerini kaldırdı. Buna en ünlü çevrimiçi oyunlardan olan Fortnite de dahil.

BloombergTax’a göre, oyun token’larından vergi raporu istenmeyecek. Bu gelişme, IRS’nin kafa karıştırıcı sanal para birimi tanımının hemen sonrasında gerçekleşti. IRS, 12 Şubat 2019 Çarşamba gününe kadar sanal para şemsiyesi altına Roblox ve V-dolar gibi oyun simgelerini de dahil etmişti. IRS’nin sanal para birimi tanımının ilk ifadesine dayanarak, ABD’deki milyonlarca oyun token’ı sahibi, Form 1040’taki kripto sorusunda evet demek zorundaydı.

Oyun jetonları genellikle “kapalı” dijital ekonomilerde çalışır ve burada bu dijital “jetonlar” fiat para birimiyle değiştirilemez. Bu token’lar Fortnite, Roblox vb. oyunlarda seviye atlamak için gereken sanal varlıkları satın almak için kullanılıyor.

Oyun para birimlerinin durumunu ayrıntılı olarak ele alan finansal düzenleyiciler, bu token’ları paraya çevrilemedikleri için Bitcoin ve benzeri sanal para birimlerinden tamamen farklı bir noktaya koydular.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner