Yükleniyor...

İş Adamı Kevin O’Leary Bitcoin Yatırım Uygulamasına 100 Bin Dolar Yatırım Yaptı

Son birkaç yıldır, bankalar ve finansal danışmanlar yatırım yapmak ve yatırımlarını kurtarmak için farklı yollar aramaya başladı.

Kevin O’Leary Bitcoin

Son birkaç yıldır, bankalar ve finansal danışmanlar yatırım yapmak ve yatırımlarını kurtarmak için farklı yollar aramaya başladı. Bunun en somut örneği Bank of America’nın “Keep the Change” programıydı. Program ile yatırımlar için para toplandı ve değişim tasarruf hesaplarında başladı.

Birkaç yıl önce, Lawnmower uygulaması meyvelerini verdi ve kullanıcıların da benzer bir şey yapabilmelerini sağladı. Küçük miktarlarda Bitcoin alım-satımlarına izin verilmeye başlandı. Daha sonra -artık mevcut olmamakla birlikte- çok sayıda Blockchain varlığına izin vermek için genişletildi.

Geleneksel yatırım alanında, Lawnmower uygulaması, kullanıcıların geleneksel borsada aynı şeyi yapmasını sağlayan bir yatırım aracıydı.

Her gün Amerikalılar, girişim kapitalizmine ve onuncu sezonunda CNBC’nin Shark Tank programına büyük ilgi gösterir oldular. VC toplantılarının nasıl yapıldığının zayıf bir örneği ise bu gerçeği ortaya koymanın popülerliğine sahip.

Zaman zaman, teknolojik yenilikler Shark Tank’ta sahneleniyordu. Bu haftaki bölümde kripto meraklılarına ilgi gösterildi ve bir uygulama tanıtıldı: Bundil. Bundil uygulaması kullanıcıların kripto paralara yatırım yapmalarını sağlayan Lawnmower tarzında bir uygulama.

Bundil ve Lawnmower gibi pasif yatırım seçenekleri 21. yüzyılın mali yapısının oldukça önemli bir parçası. Geçmişte, günlük bir insanın yapabileceği en iyi şey paralarını başarılı bir şekilde yönetebilecekleri birisini işe almaktı. O dönemde listelenmesi için çok fazla dolandırıcılık örneği görüldü.

Ne zaman merkezi bir konuma büyük bir değer katılsa, bir kişi veya küçük bir grup insan tam kontrol altına alınsa kötü şeyler olabiliyordu. Blockchain döneminde bu gibi kötü örneklerle karşılaşmak ise son derece nadir.

Shark Tank’ın yatırımcı kadrosundan Mark Cuban, Blockchain teknolojilerine yatırım yapma olasılığı en yüksek olanıydı. Bununla birlikte, şimdiye kadar pek çok yerde, okunamayan mesajlaşma platformu Dust’ı içeren ve Mercury protokolü danışmanı olmakla birlikte, Bundil’e benzer bir platforma yatırım yaptığını belirterek yatırım yapmayacağını belirtti.

Kevin O’Leary genellikle onun Shark Tank yatırımcıları arasında alay konusuydu, çünkü o programda yatırım bekleyen girişimcilerin taleplerine çok nadiren cevap veriyor ve yatırım yapıyordu. O’Leary, Bundil’in yaratıcısı Dmitri Love’ın son umudu idi. Nihayetinde O’Leary sürpriz bir şekilde Bundil’e 100.000 dolar yatırım yaptı. Love bunun karşılığında yüzde 10’luk hisse teklifinde bulundu.

OLeary, bir milyoner yatırımcısı için şaşırtıcı bir soru sordu “Hangi kripto paraları destekliyor?”. Love cevap verdi ve Bitcoin, Litecoin ve Ethereum’u desteklediğini söyledi. O’Leary, Love’a şirketinin yüzde 50’sini satın almak istediğini belirterek 100.000 dolar talep etti ve ekledi: “36 ay içinde başarısız olacaksın.”. Nihayetinde Love beklediği yatırımı aldı.

Matt Higgins, Love’ın ulaşması için mevcut borsalarla işbirliği yapmasını önerdi. Higgins ise uygulama rakip rakip ürünlerin inşa edilmesinin çok kolay olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner