Yükleniyor...

İspanya Kripto Para Birimlerine Yönelik Yasa Çıkarmaya Hazırlanıyor

İspanyol hükümeti bugün, kripto para sahiplerini zorlayacak bir yasa tasarısı hazırladığını duyurdu. Reuters’e göre, İspanyol vatandaşlar sahip oldukları varlıkların yanı sıra kripto varlıkları aracılığıyla elde edilen kazançlarını açıklamak durumunda

ispanya vergi kripto para

İspanyol hükümeti bugün, kripto para sahiplerini zorlayacak bir yasa tasarısı hazırladığını duyurdu. Reuters’e göre, İspanyol vatandaşlar sahip oldukları varlıkların yanı sıra kripto varlıkları aracılığıyla elde edilen kazançlarını açıklamak durumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hükümet sözcüsü Maria Jesus Montero’ya göre yeni kurallar, vergi sahtekarlığını önlemeye yönelik daha geniş bir hükümet stratejisinin parçası. Bu yılın Haziran ayında, İspanyol hükümeti, AB’nin 5. Kara Para Aklamayla Mücadele Direktifi ile uyumlu hale gelmek için ülkenin kara para aklamayla mücadele ve terörün finansmanı yasalarında değişiklik yapmaya başladı. Bu düzenlemeler, kripto para borsalarının bir ülkenin düzenleyici otoritesine kayıtlı olmasını zorunlu kılıyor. Ek olarak, kripto borsaları, mevzuata uygun KYC prosedürlerini de yürütmek zorunda.

Kongre Üyeleri de Bildirmek Zorunda Kalacak

Bugün yapılan duyuru, bir kripto para şirketi tarafından İspanyol Temsilciler Kongresi üyelerine Bitcoin gönderme hareketinin hemen arkasından gelmiş oldu. Kongrede yer alan 350 üyenin tamamına, Bitcoin ve kripto para anlayışını geliştirme girişiminin bir parçası olarak Bitcoin gönderildiği bildirilmişti. Eğer yeni yasa geçerse üyeler de ellerindeki Bitcoin’i bildirmek durumunda kalacak.

Daha önceden verdiğimiz bir habere göre İspanya, Statista Küresel Tüketici Anketi’ne göre %10’luk oranla Avrupa’daki en yüksek kripto para benimseme oranlarına sahip.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x