Yükleniyor...

İspanya Polisi Bitzlato’nun Üç Yöneticisini Tutukladı

İspanya polisi, birçok ülkeyle eş zamanlı düzenlenen operasyonların sonucunda, kripto para borsası Bitzlato'nun üç yöneticisini tutukladı.

ispanya polisi bitzlato

İspanya polisi, birçok ülkeyle eş zamanlı düzenlenen operasyonların sonucunda, kripto para borsası Bitzlato’nun üç yöneticisini tutukladı.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği habere göre, geçtiğimiz ay sansasyonel bir şekilde gündeme düşen Bitzlato’nun üç yöneticisi tutuklandı. İspanya polisi, Fransa, Portekiz, Kıbrıs ve ABD ile eş zamanlı yürütülen operasyonlar sonucunda Bitzlato’ya darbe vurdu. Polis, tutuklananlar arasında şirketin CEO’sunun da olduğunun altını çizdi.

İspanya Polisinden Hamle: Bitzlato Yöneticileri Tutuklandı

İspanya polisi, Bitzlato’nun küresel çapta kripto paralara yönelik bir kara para aklama merkezi olduğunu ve suçluların bu borsayı aktif bir şekilde kullandığını ifade etti.

Bitzlato’nun üç önemli yöneticisini tutuklayan İspanya polisi, bu yöneticilerin görevlerinin, CEO, satış yöneticisi ve pazarlama direktörü olduğunu belirtti. Polis, yöneticileri kripto para birimleriyle kara para akladıkları gerekçesiyle tutukladı.

Birçok ülkede yürütülen operasyonlarda, tamamı Rus ve Ukrayna uyruklu altı kişi tutuklandı. Ayrıca Fransa polisi, kripto para platformunu barındıran sunuculara el koydu ve bu sunucuları devre dışı bıraktı.

Yapılan bu operasyonlarda yetkililer, lüks araba, nakit para, akıllı telefonlar ve diğer teknolojik ürünler olmak üzere toplam 18 milyon euroluk varlığı ele geçirdi. Ayrıca, Bitzlato operasyonları kapsamında yüzden fazla kripto hesabı bloke edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner