Yükleniyor...
Sponsored

İsrail Dijital Devlet Tahvili Çıkarmaya Hazırlanıyor

İsrail hükümeti ve Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), Blockchain tabanlı bir dijital devlet tahvili çıkarmaya hazırlanıyor.

Israil Dijital Devlet Tahvili Cikarmaya Hazirlaniyor

İsrail hükümeti ve Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), Blockchain tabanlı bir dijital devlet tahvili çıkarmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gelişen kripto para ekosistemi ve Blockchain teknolojisine İsrail de dahil oldu. İsrail hükümeti ile TASE, yeni bir dijital devlet tahvili için Fireblocks ve VMWare şirketleriyle ortaklık kurdu. Blockchain tabanlı platformun testlerini gerçekleştirmek isteyen hükümet, sonuçlara göre hareket edecek.

İsrail, Blockchain Tabanlı Platform Kuracak

İsrail Maliye Bakanlığı, dijital devlet tahvili için çalışmalara başladı. TASE ile birlikte yürüttüğü hazırlıkları Blockchain ağında gerçekleştiriyorlar.

Hükümet ve TASE, dijital tahvillerin ticareti ve aktarımı için akıllı sözleşmeler üzerinden işlem yürütecekler. Tokenizasyon işlemleriyle ağı desteklemeyi düşünen hükümet, altyapı firmaları Fireblocks ve VMWare‘den destek alacak.

Canlı ortamlarda yürütülecek test, elektronik cüzdan sisteminde çalışacak. Dijital devlet tahvillerini satın alan kullanıcılar, hükümetin oluşturduğu bu cüzdan yardımıyla ticaret yapabilecek. Aynı zamanda cüzdan, tahvillerin tutulması ve saklanması için güvenilir bir platform halinde çıkarılacak.

Bu çalışmanın amacını açıklayan hükümet, tüm devlet tahvili işlemlerini kolaylaştırmak istediğini belirtti. Blockchain tabanlı platform sayesinde, daha hızlı ve daha az maliyetli tahvil ticareti gerçekleştirilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x