Yükleniyor...

İsrail Mahkemesi, Kara Listedeki Kripto Cüzdanlarına Odaklandı

İsrail'in Tel Aviv Sulh Ceza Mahkemesi, kara listeye alınan 150'den fazla kripto para cüzdanına el konulmasına onay verdi.

Israil Mahkemesi Kara Listedeki Kripto Cuzdanlarina Odaklandi

İsrail‘in Tel Aviv Sulh Ceza Mahkemesi, kara listeye alınan 150‘den fazla kripto para cüzdanına el konulmasına onay verdi.

Küresel ölçekte genişleyen kripto endüstrisi, birçok farklı senaryo için kullanılabiliyor. Bu senaryolardan biri, dolandırıcılık ve para aklama amacıyla kripto paraların kullanımı oldu. Ülkelerin ve yatırımcıların giderek ilgi gösterdiği kripto paralar, düzenleme ve denetleme ihtiyacı duyuyor. Bunun sebebi, herhangi bir gözetim olmadığı için farklı amaçla kullanımın giderek yaygınlaşması oldu. Bu kapsamda İsrail hükümeti, kara listeye alınan kripto cüzdanlarına odaklandı.

İsrail Hükümeti, Kara Listedeki Kripto Cüzdanlarının Varlıklarına El Koyabilecek

İsrail‘de bir mahkeme, ülke hükümetinin kara listeye aldığı kripto cüzdanlarındaki varlıklara el konulmasına onay verdi.

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, mahkemenin 33.500 dolar daha ele geçirilmesine izin verdiğini aktardı. Mahkeme daha önce, yalnızca terör faaliyetleriyle doğrudan bağlantılı dijital varlıklara el konulmasına izin vermişti. Ancak bu durum, ek fonlara da el konulmasını onaylamıyordu. Önceki bu kararlar neticesinde, Aralık 2021 tarihinde 750 bin dolarlık kripto paralara el konuldu.

Mahkeme şimdi, kara listeye alınan cüzdanlardaki tüm varlıklara el konulabileceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x