Yükleniyor...

İsrail Menkul Kıymetler Borsasından Kripto Para Hamlesi

İsrail'in ana borsası olan Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), kalkınma programlarına kripto para ticaretini de dahil etti.

Israil Menkul Kiymetler Borsasindan Kripto Para Hamlesi

İsrail’in ana borsası olan Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), kalkınma programlarına kripto para ticaretini de dahil etti.

Kripto paraların yasallaştırılması veya kullanımına bir hamle de İsrail’den geldi. TASE, 2023-2027 kalkınma programına kripto paraları da ekledi. Bu kalkınma programına göre, kripto para ticaretini başlatmak için blokzincir platformu oluşturulacak. Ana borsa yaptığı basın açıklamasında, çalışma planından bahsetti.

İsrail, Kripto Para Mesaisinde

Daha önce CBDC, Dijital Devlet Tahvili ve bankaların kripto para hizmeti gibi konularla gündeme gelen İsrail, yeni bir gelişmeyi duyurdu.

İsrail’in ana ve tek menkul kıymetler borsası olarak hizmet veren TASE, blokzincir geliştirmelerine kapılarını açıyor. Borsa, mevcut altyapısını blokzincir ile destekleyerek kripto hizmetlerini ticarete sunacak.

Çeşitli varlık sınıflarının tokenizasyonunun yapılmasıyla birlikte, yenilikçi projelerin de önü açılacak. Ayrıca blokzincir ile geleneksel borsa birleştirilerek teknolojik gelişme sağlanacak. Akıllı sözleşmelerin uygulanabilirliği kısmında da kalkınma programına göre hareket edilecek.

Ancak daha önce planlanan stratejileri başarıyla yürürlüğe sokan İsrail, bunu da tamamlayacak gibi görünüyor. TASE, yeni stratejinin açıklanmasının ardından yüzde 10-15 arası bir gelir artışı yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x