Yükleniyor...

İsrail, Tokenize için Adım Attı

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), fiat para birimleri ve tahvilleri tokenize etmek için kavram kanıtını tamamladı.

tel aviv borsa

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), fiat para birimleri ve tahvilleri tokenize etmek için kavram kanıtını tamamladı.

TASE Proof of Concept (kavram kanıtı), bir dijital devlet tahvilini temsil eden ilk ERC-1155 güvenlik token’ını bastı. Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası’nın blockchain teknolojisi ve geleneksel varlıkların entegrasyonunda yeni bir aşama, ilk sahte dijital devlet tahvilinin bir ERC-1155 menkul kıymet token’ı olarak basılmasıyla tamamlandı.

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası, Fiat Para Birimleri ve Tahvilleri Tokenize Etmek için Çalışmalarını Tamamladıü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tel Aviv Borsasının bu Proof of Concept çalışması, İsrail‘in yerel para birimini tokenizasyonunu da içeriyor. İşlemlerin güçlendirilmesi amacıyla dijital bir ödeme token’ı olarak hizmet verecek olan İsrail Şekeli de token’laştırılmış oldu. Tahvil yönetimi için akıllı sözleşme kullanılarak, işlemlerin doğrulanması ve tutarlılık sağlanması hedeflendi.

israil

Tokenize’ye canlı geçiş etkinliğine Barclays, BNP Paribas, Deutsche Bank, First International Bank, Goldman Sachs, JPMorgan, Merrill Lynch, Bank HaPoalim, Bank Discount, Bank Leumi gibi birçok yerel ve uluslararası bankanın da yer aldığı birçok bankaya ev sahipliği yaptı.

TASE CEO’su Ittai Ben Zeev, İsrail‘in sermaye piyasalarının dijital dönüşümünde liderlik rolü oynayabileceğine inandıklarını ve sermaye piyasası bilgilerinin birkaç yıl içinde tamamen değişeceğine inandıklarını ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x