Yükleniyor...

İstanbul Fintech Week 2020 Büyük Bir İlginin Ardından Sona Erdi

Finansal teknoloji ekosisteminin en önemli etkinliklerinden birisi olan İstanbul Fintech Week (IFW) 2020 sona erdi.

ElbW0WxW0AI2R88

Finansal teknoloji ekosisteminin en önemli etkinliklerinden birisi olan İstanbul Fintech Week (IFW) 2020 sona erdi. 9 Kasım’da start veren etkinlik 13 Kasım’a kadar çok önemli konukları ağırlayarak, finansal teknolojinin öne çıkan başlıklarını tartıştı.

Ödemeler, Blockchain, Dijital Bankacılık, Insurtech ve Finansta Yapay Zeka gibi başlıkların konuşulduğu toplantıda önemli konulara değinildi. Etkinliğin ilk gününde ödeme sistemlerinde inovasyon konusu tartışıldı. Bilindiği üzere ödeme sistemleri son on yılda büyük bir dönüşüm yaşadı. Panel, endüstrinin tanık olduğu inovasyonun boyutunu ele alırken, önemli isimlerin bu konuda neler düşündüğü, gelecekten neler beklediği konusunda bilgilendirme sağladı. Bununla birlikte ilk gün ödeme sistemleri ve siber güvenlik konusuna da vurgu yapıldı.

Blockchain Teknolojisi Tartışıldı

Etkinliğin ikinci gününde ise blockchain teknolojisine ilişkin çeşitli paneller gerçekleştirildi. Blockchain konusu kuzman katılımcılarla birlikte ele alındı. Zirveye katılan önemli isimlerden AVA Labs CEO’su Emin Gün Sirer, etkinlikte yaptığı konuşmada, dijital para hususta değindi. Sirer, merkez bankalarının dijital para olgusunun avantajlarını görmeye başladıklarını dile getirdi. Bunun dışında aynı gün BlockchainIST Merkezi’nden Bora Erdamar, Algorand’dan Steven Kokinos da bu konuda önemli açıklamalar yaptı.

EjU7RbUWsAIcVIg

İkinci günün bir diğer dikkat çeken konusu ise son zamanların en popüler olgusu olan DeFi alanıydı. DeFi konusunda yerli kripto para piyasasının önemli isimlerinden Turan Sert, dikkat çekici noktalara değindi. Aave CEO’su Stani Kulechov da merkeziyetsiz finans konusundaki düşüncelerini paylaştı. Yine aynı gün stablecoin’ler, dijital para birimleri, tokenizasyon ve kripto para konularına değinildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x