İşte 2019'da Bitcoin (BTC) Rezervlerini Büyük Ölçüde Artıran Borsalar • Coinkolik
Yükleniyor...

İşte 2019’da Bitcoin (BTC) Rezervlerini Büyük Ölçüde Artıran Borsalar

Kripto analiz şirketi CoinMetrics tarafından yayınlanan son rapora göre, 2019'da Huobi, BitMEX ve Binance Bitcoin (BTC) rezervlerini büyük ölçüde artıran kripto para borsaları oldu.

Bitcoin Rezervi BTC

Kripto analiz şirketi CoinMetrics tarafından yayınlanan son rapora göre, 2019’da Huobi, BitMEX ve Binance Bitcoin (BTC) rezervlerini büyük ölçüde artıran kripto para borsaları oldu. Öte yandan isimsiz bir Asya yatırım grubu tarafından 2019’un Ekim ayında satın alınan kripto para borsası Poloniex’in Bitcoin rezervlerinde ciddi bir düşüş yaşandı.

Kripto Para Borsaları

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Circle tarafından 2019’un Şubat ayında 400 milyon dolar karşılığında satın alınan Poloniex, en popüler borsalardan biriyken isimsiz yatırım grubuna devredilmesinin ardından adeta Tron’un promosyonun yapıldığı bir platformuna dönüştü. İlk başlarda Tron’un CEO’su Justin Sun satın alımla bir ilgisinin bulunmadığını iddia etse de daha sonra borsaya yatırım yaptığını doğruladı.

Aşağıdaki grafik borsanın çevrimiçi kullanıcı sayısının ve Bitcoin rezervindeki düşüşü açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Poloniex Aktif Kullanıcı Sayısı

BitMEX ve Poloniex 2014 yılında kurulmuş en eski kripto para borsaları ve BitMEX kripto para türevlerinin popülaritesinin artmaya başlamasıyla piyasanın en baskın borsası haline geldi. Ne ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ne de 20.000’den fazla e-postanın sızdırılması Seyşeller merkezli devin daha fazla Bitcoin almasını engellemedi.

Kripto para şirketi Xapo’nun kurumsal saklama servisini satın aldıktan sonra Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yüzde beşinden fazlasını kontrol ettiği tahmin dilen ABD’nin bir numaralı kripto para borsası Coinbase raporda yer almıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x