Yükleniyor...

İşte Binance’ın ABD Dolarına Endeksli Yeni Kripto Parası: Binance USD (BUSD)

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, ABD dolarına endeksli kripto para çıkarmaya hazırlanıyor.

Binance USD BUSD

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, ABD dolarına endeksli kripto para çıkarmaya hazırlanıyor. Binance’ın yeni kripto parası (stablecoin) Binance USD (BUSD) olarak adlandırılırken, 1’e 1 oranında ABD dolarına endeksli olacak.

Edinilen bilgilere göre Binance USD (BUSD), Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışacak. Binance, sabit fiyatlı kripto para biriminin ihraçı konusunda Paxos ile işbirliği yapacak. Paxos hem Binance USD’nin (BUSD) ihracından hem de itibari para rezervinin tutulmasından sorumlu olacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklama ile “Paxos, dijital tröst alanına liderlik ediyor ve onlarla iş birliği içinde kendi sabit fiyatlı kripto parasını geliştirmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sabit fiyatlı kripto para birimi bu ayın sonlarına doğru Binance’da işlem görmeye başlayacak. Kripto para birimi başlangıçta Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Ripple (XRP) karşı alınıp, satılabilecek.

Binance ve Paxos’un Binance USD (BUSD) için New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) onay aldığı ise gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu onay BUSD’nin New York’ta kullanılabileceği anlamına geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x