Yükleniyor...

İşte Bitcoin (BTC) Fiyatının Konsolidasyon Aşamasında Kalmasının Gerçek Nedeni

Kripto analitik firması Santiment, son tweetine göre Bitcoin (BTC) ağında “ilgili” token dolaşımının olmadığını fark etti:

te Bitcoin BTC Fiyatının Konsolidasyon Aşamasında Kalmasının Gerçek Nedeni

Kripto analitik firması Santiment, son tweetine göre Bitcoin (BTC) ağında “ilgili” token dolaşımının olmadığını fark etti:

“BTC dolar NVT Iraksaklık Modelimiz, token dolaşımının eksikliği ile ilgili olarak göstermeye devam ediyor. Bir varlığın benzersiz token hareketi yükseldiğinde fiyatlar yükselme eğilimindedir.”

Bitcoin (BTC) Değer Kaybı

Santiment’in NVT ıraksama modeli, Bitcoin fiyatı ile varlığın NVT’si (ağ değeri / işlem oranı) arasındaki korelasyonu gösterir. NVT, tüm Bitcoin ağının toplam değerinin günlük işlem değerine bölünmesiyle hesaplanır. Token dolaşımı Bitcoin’in piyasa değerine göre çok düşükse, kripto para biriminin aşırı fiyatlandığı anlamına gelir (veya tersi).

Santiment grafiği şu anda 9.200 dolar aralığında düşüş gösteriyor, bu da potansiyel bir yükseliş trendinin mevcut olabileceği anlamına geliyor. Özellikle grafik, yaklaşık bir ay önce BTC fiyatının tamamen aynı seviyede durduğuna işaret etti.

Bitcoin’in 10 günlük gerçekleşen oynaklığı (volatilite)kısa bir süre önce, iki yılın en düşük seviyesine yaklaştı.

Altcoin Sezonu Devam Ediyor

Bitcoin’in bastırılmış fiyat hareketi, bazı altcoinlerin patlayıcı büyümesine denk geldi. Geçen hafta, Chainlink (LINK) yüzde 80’lik fiyat artışından sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,50 dolara ulaştı. Cardano (ADA), piyasa değeri ile Bitcoin Cash’in (BCH) koltuğuna göz koydu ve altıncı sıraya yerleşti.

17 Temmuz’da Stellar (XLM), Samsung Galaxy telefonları tarafından desteklenen blok zincirinin haberi üzerine Bitcoin’den ayrı bir yükseliş eğilimi izledi. Bitcoin’in hakimiyeti, Şubat ortasından bu yana en düşük seviyesi olan yüzde 61’in altına düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner