Yükleniyor...

İşte Bitcoin (BTC) Fiyatının Yeniden Rekor Seviyelere Ulaşacağı Muhtemel Tarih!

Bitcoin (BTC), Aralık 2017'de tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine ulaşmasının ardından 720 gün geçti ve yatırımcılar yeni zirveleri görmek için hala bekliyorlar.

Bitcoin BTC Fiyatının Yeniden Rekor Seviyelere Ulaşacağı Muhtemel Tarih

Bitcoin (BTC), Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine ulaşmasının ardından 720 gün geçti ve yatırımcılar yeni zirveleri görmek için hala bekliyorlar.

Yaz aylarında başlayan ralli beklentileri karşılayamadı ve şimdi yatırımcılar fiyatı yeni zirvelere taşıyacağı düşünülen yarılanmayı (halving) bekliyor.

Yarılanma Yeni Bir Rallinin Katalizörü Olabilir mi?

Kripto para topluluğunda yarılanmaların her zaman fiyatı artırdığı görüşü hakimdir. Topluluk, Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen yarılanmanın fiyatı artıracağını düşünüyor.

Yarılanmalar her ne kadar önemli bir kilometre taşı olsa da şimdiye kadar Bitcoin fiyatının gördüğü zirvelerle çakışmış değil. İlk yarılanma Kasım 2012’de gerçekleşti ve Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.100 dolar seviyesi ile Kasım 2013’te gördü. İkinci yarılanma Eylül 2016’da gerçekleşti ve Bitcoin fiyatı bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesini 20.000 dolar seviyesi ile Aralık 2017’de gördü. Bitcoin fiyatının gördüğü ilk rekor seviye ile ikinci rekor seviye arasında 1.170 gün var. İkinci rekor seviyeden bu yana ise yalnızca 720 gün geçmiş durumda.

2019’da Bitcoin fiyatı 2018’in sonundaki sert düşüşün ardından yükselişe geçti ve 3.100 dolar seviyesinden 14.000 dolara kadar gelindi. Tam tüm zamanların en yüksek seviyesine gidiliyor derken Bitcoin fiyatının 7.000 dolar bölgesine kaymasıyla umutla hızla soldu.

Halen Bitcoin fiyatı 7.300 dolar ile 7.500 dolar arasında hareket ediyor. Uzun vadede bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesine ne zaman ulaşılacağına dönük bir tahmin yürütmek için alternatif bir yöntem var; bir önceki ve son tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğü iki tarih arasındaki gün farkını almak.

Bu yöntem Twitter’daki anonim kripto para analisti @digitalikNet tarafından ortaya konuldu ve Bitcoin fiyatının tam olarak ne zaman yeni yüksek seviyelere ulaşacağının açık bir göstergesi olmamasına rağmen, fiyatın uzun vadeli yönelimini görselleştirmek için iyi bir teknik olduğunu göstermiş durumda.

Fiyatın Yeniden Rekor Seviyelere Ulaşacağı Muhtemel Tarih

En sonki tüm zamanların en yüksek seviyesinin görülmesinden bu yana 720 gün geçti ve tarihin 2017’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesini görmek için tekerrür edip etmeyeceğine yaklaşık 450 gün kaldı. Yani tarih tekerrür edecek olursa Bitcoin fiyatının yeniden rekor seviyelere ulaşacağı muhtemel tarih Şubat-Mart 2021 olarak ölçümlenebilir.

Bunun yanısıra, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana geçen gün sayısının görselleştirilmesi, piyasa trendinin artış trendinde olacağını da gösteriyor. Ancak bu trend üçüncü yarılanma gerçekleşene kadar başlamayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x