Yükleniyor...

İşte Bitcoin ETF Endeksinin Arkasındaki OTC Borsaları

Çok beklenen VanEck SolidX Bitcoin ETF'sinin en büyük üç OTC Bitcoin borsasının fiyatlandırma verisinden oluşan bir endeksi kullanacağı ortaya çıktı.

SEC Bitcoin ETF

Çok beklenen VanEck SolidX Bitcoin ETF’sinin en büyük üç OTC Bitcoin borsasının fiyatlandırma verisinden oluşan bir endeksi kullanacağı ortaya çıktı. Endeks, MVIS Bitcoin ABD OTC Spot Endeksi olarak biliniyor ve fiyatlandırma verileri Genesis Trading, Cumberland ve Circle Trade’den alınıyor.

Yeni endeks, VanEck Associates Corporation’ın bir yan kuruluşu olan MVIS’in bir ürünü. VanEck, 2018 yazında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başlatmak için başvuruda bulundu ve o zaman MVIS’in fiyatlandırma endeksini sağlayacağını belirtti.

En büyük iç OTC borsalarının fiyatlandırma verilerinin kullanılması kararı SEC’in aşırı uçucu fiyat endekslerinin Bitcoin ETF ürününün istikrarını etkileyebileceği, kamusal kripto para birimi değişimi üzerinde piyasa manipülasyonu olasılığı konularındaki kaygılarına cevap vermeyi amaçlıyor.

VanEck, OTC borsalarından fiyatlandırma verilerinin güvenilirliğinin piyasadaki manipülasyona kolayca yatkın olmayan bir Bitcoin fiyat endeksi yaratacağını umuyor. Aksi halde SEC, bunu gerekçe göstererek VanEck’in Bitcoin ETF ürününü onaylamayabilir.

MVIS, Amun Crypto Basket Endeksindeki beş kripto para değerinden (ticker: HODL5) değerini alan “Amen Crypto Basket ETP (ticker: HODL)” üretmek için Amun AG ile işbirliği içinde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x