Yükleniyor...

İşte Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Düşüşün Olası Nedenleri!

Aylar sonra 9.

analist lark davise gore agustos ayinda buyuk yukselis yasayabilecek 5 altcoin

Aylar sonra 9.000 doların altına gerileyen Bitcoin, CoinMarketCap’in verilerine göre haberin hazırlandığı sırada 8.387 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin’deki sert düşüşün yarattığı deprem etkisi kripto para piyasasının geri kalanında da hissedildi. Kimi altcoin’deki son 24 saatteki kayıp yüzde 35’i aşmış durumda. Bitcoin ve altcoin’lerdeki değer kaybı sonrası kripto para piyasasının toplam piyasa değeri 260 milyar dolardan 218.6 milyar dolara geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu devasa çöküşte Bitcoin’deki yaklaşık 9.500 dolarlık azalan üçgen dibi, 9.400 dolarlık yatay destek ve temel hareketli ortalamalar attı. Bu seviyelerde günlük ve haftalık olarak kapanışlar analistlere göre boğalar için en azından orta vadede felakete neden olabilir.

Analistlere göre böyle bir tablonun çizilmesi boğa piyasası için bir son anlamına gelmeyebilir. Analist Martin Chebbi, Twitter hesabı üzerinden inen bir üçgenin kaybının mutlaka bir boğa koşusunun sonu anlamına gelmediğini hatırlattı. Chebbi, 2017’de Bitcoin’in benzer şekilde sonraki aylarda sadece üzerinde yükselmek için bir üçgen çizdiğini belirtti.

Bitcoin’deki ve Altcoin’lerdeki Bu Sert ve Gizemli Düşünün Nedeni Ne?

Bugün kripto para duyarlılığı son derece zayıflamıştı ki nitekim Bitcoin 9.000 doların altında işlem görüyor. Peki Bitcoin ve altcoin’lerdeki sert ve gizemli düşüşün nedeni ne? Bunun birden fazla olası nedeni bulunuyor. İşte bu nedenler:

  • Piyasadaki duygu bugün zayıftı ve bazı analistler bunu Bakkt’ın vadeli işlemlerinin düşük alımına bağladılar. Çünkü Bakkt’ın piyasaya girişine dönük beklentiler çok yüksekti ancak Bakkt bu beklentileri karşılayamadı. İlk gününde 100’ün altında BTC hacmi gerçekleştiren Bakkt, kripto para yatırımcıları için büyük bir hüsranla sonuçlandı.
  • Binance US ayrıca bugün ilk kez sahneye çıktı ve düşük ses seviyesi rolünü üstlendi. Ama bir şey kesin “Hodle”lar şu anda endişeli.
  • SEC, daha önce bildirdiğimiz üzere Wilshire Phoenix Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) durumunu tartışıyor ve red veya onay vermek yerine ertelemeye gitti.
  • Bitcoin ve piyasa düşüşünde etkisi olduğu belirtilen olaylardan bir diğeri de BTC ağındaki hash rate’ın bir anda yüzde 40 oranında düşmesi oldu.
  • Bitcoin’in 9.000 doların altına düşmesi, bugün S&P 500 endeksindeki hızlı düşüş ve Bitcoin’in hash rate’ındeki gizemli çöküşle birlikte ortaya çıktı.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x