Yükleniyor...

İşte Milyonerlerin Yatırım Yaptığı Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasasındaki en büyük kurumsal varlık yöneticisi Grayscale, 2.

te Milyonerlerin Yatırım Yaptığı Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasasındaki en büyük kurumsal varlık yöneticisi Grayscale, 2.8 milyar dolar değerinde yaklaşık 277 bin Bitcoin’i (BTC) elinde tutuyor.

Dev varlık yöneticisi, Grayscale Bitcoin Investment Trust’ın (GBTC) hisseleri ile müşterilerine Bitcoin’e yatırım yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Stellar, Zcash, Ethereum Classic ve Horizen gibi altcoin’ler için de hisseler sunuluyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket elinde bulunan varlıklarla ilgili veriler paylaştı. Paylaşılan veriler, Ethereum ve Ethereum Classic’in Bitcoin’in ardından şirket müşterileri arasında en çok ilgi gören ikinci ve üçüncü kripto para birimi olduğu görülüyor.

Grayscale Bitcoin Trust, 2019’da, şirketin tüm ürünlerine yapılan toplam yatırımın 607.7 milyon dolara ulaştığını duyurduğunda tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu rakam büyüleyiciydi çünkü 2013’ten 2018’e kadarki tüm kümülatif yatırımcıların miktarından çok daha fazlaydı.

Şirket, bu afaki büyümenin varlıklı kurumsal yatırımcılardan ilgisinden kaynaklandığı belirtiliyor. Grayscale, dikkat çeken artışı aşağıdaki rakamlarla açıkladı:

  • 2019 yatırımının yüzde 71’i kurumsal yatırımcılardan geldi
  • Müşteri tabanı yüzde 24 oranında genişledi ve mevcut müşteriler sermayenin yüzde 75’inden fazlasını oluşturdu
  • Grayscale müşterilerinin yüzde 36’sının artık birden çok ürüne yatırımı bulunuyor

İsviçre’deki son Kripto Finans Konferansı’nda konuşan Grayscale genel müdürü Michael Sonnenshein, kripto para dünyasına kurumsal paranın çoktan geldiğini ve aslan payının Bitcoin’de olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Savaş
Savaş
4 yıl önce

Biz milyonerler le ayni para birimini kullanmiyoruz.. !!! işte fakirlerin en cok yatirim yaptıği şeyler !!! yazin

ck x banner
ck youtube banner