Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri İşte Ülkelerin Altın Rezervlerinin Bitcoin Karşılığı

İşte Ülkelerin Altın Rezervlerinin Bitcoin Karşılığı

ABONE OL:google-news

Dijital çağda yaşıyoruz ve artık gündelik yaşantımızın büyük çoğunluğunu çevrimiçi geçiriyoruz. İşleri çevrimiçi yönetiyor, bankacılık işlemlerini çevrimiçi olarak çözebiliyoruz. Hal böyle olunca artık fiziksel varlıklardan uzaklaşılması gerektiği sıkça tartışılır hale gelmiş durumda.

Peki bu görüşün gerçeğe dönüştüğü bir ortamda ülkelerin altın yerine ne kadar Bitcoin alması gerekecek? Twitter’daki “Rhythmtrader” isimli bir kullanıcı ülkelerin şu anki altın varlıkların Bitcoin ile değiştirmek istediklerinde ne kadarlık Bitcoin’e ihtiyaç duyduklarını hesapladı:

Tabloya bakıldığında sadece 6 ülkenin altın rezervini Bitcoin’e dönüştürmesi için 1.85 milyon Bitcoin gerektiği görülüyor. Toplam Bitcoin arzının 21 milyon olduğu göz önüne alındığında dünyadaki tüm ülkelerin rezervlerini Bitcoin’e dönüştürmesi durumunda işler bir hayli ilginç hale gelecek gibi duruyor.

Bitcoin geçtiğimiz birkaç ay boyunca ihtiyaç duyulan istikrarı gösterebildi, ancak altın tutkunu, altın savunucusu Peter Schiff’e göre, Bitcoin son zamanlarda yine güvenli liman testinde başarısız oldu. Geçtiğimiz ayın sonunda gerilimler eşiğinde küresel borsalarda büyük kırılmalar yaşandı ve yatırımcıların güvenli bölgelerine akın ettikleri günler oldu. İsviçre frangı, Japon yeni ve altın yükseldi ancak Bitcoin yüzde 8 düşüş yaşadı.

Bitcoin hantal ve modası geçmiş değerli metallerin yerini almak için doğru yönde hareket ediyor. Mutlak kıtlığından dakikalar içinde dünyayı dolaştırabileceğiniz gerçeğine kadar birçok yönden üstün durumda. Ancak ülkeler teknolojiyi anlamak ve bunlara ayak uydurmak için hala mücadele içindeler ve kullanıcılar Bitcoin’lerini nasıl güvende tutabilecekleri konusunda endişe duymaya devam ediyor.

Sonuçta hükümetler ve merkez bankaları Bitcoin’in ne olacağını merak ederek geceleri uyanık kalmak yerine fiziksel külçe altın depolarına sadık kalacaklar gibi duruyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar