Yükleniyor...

İsveç Tabanlı Exchange Safello 600.000 Dolar Yatırım Aldı

İsveç tabanlı Bitcoin exchange platformu Safello, kendilerine Avrupa pazarında daha geniş alanlara yayılma gücü verecek 600.

İsveç tabanlı Bitcoin exchange platformu Safello, kendilerine Avrupa pazarında daha geniş alanlara yayılma gücü verecek 600.000 dolarlık yatırım aldı.

Aynı zamanda Blockchain.info CEO’su Nicolas Cary’den de yatırım alan Safello, web sitesini yenileştirmeye ve yeni servisler sunabilmek için hazırlamaya çalışıyor.

Safello Bitcoin exchange sitesi, acemi olarak bulunduğu exchange platformları arasında itibarını duyurmak için çok sıkı bir şekilde çalıştı ve bunun karşılığını aldı da: Safello şu anda iki büyük banka ile anlaşmış durumda ve İsveç düzenleme kurulu the Financial Supervisory Authority ile müzakerelerde bulunmakta.

safello_team_automat1
Resimde, aynı zamanda İsveç’teki ilk ATM’yi kuran Safello ekibini görüyorsunuz.

Aynı zamanda İsveç’e ilk Bitcoin ATM’sini getiren şirket, İsveç’te üç exchange sitesi ile daha pazar payını paylaşıyor. Bunlar: btcx.se, Kapiton ve FYB-SE. Fakat Safello, daha çok Avrupa’da tanınmak ve globalleşme yolunda çalışmalar yapmak istiyor.

Şirket yeni geliştireceği servislerle ilgili detayları paylaşmasa da, Mosync -değişik platformlar için yazılım geliştirme imkanı sunan platform- kurucusu Henrik von Schoultz’un şirkete yatırım yapması, yeni servislerin mobil uygulama alanında olabileceğin dair tüyolar veriyor.

Melek Yatırımcılar

Son zamanlarda Safello’ya yatırım yapan yeni yatırımcılar Coinapult CTO’su Ira Miller ve ödeme sistemleri ile perakende bankacılık alanında uzman Jan Rees.

Anders Bruzelius -İsveç’in kullanıcı sayısı bakımından en büyük bankası Swedbank’ın hisse senedi araştırma şefi-, ve ilk Bitcoin’le ödeme kabul eden Vera&John online kumar sitesinin melek yatırımcısı Victor & Victor da, Safello’ya yatırım yapanlar arasında.

Bu kadar çok yatırımcının Safello’ya katılabilmesindeki en büyük etken

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner