Yükleniyor...

İsviçre’nin Bir Şehrinde Daha Vergi Ödemelerinde Bitcoin Dönemi Başladı

İsviçre'nin 600 nüfuslu Zermatt şehrinin belediye yönetimi, vergi ödemelerinde Bitcoin dönemini başlattı.

İsviçre Bitcoin

İsviçre’nin 600 nüfuslu Zermatt şehrinin belediye yönetimi, vergi ödemelerinde Bitcoin dönemini başlattı. 29 Ocak’ta yapılan duyuruya göre, yeni ödeme seçeneği kripto finansal hizmetler şirketi Bitcoin Suisse aracılığıyla sunulacak.

Şehir sakinleri, vergilerini Zermatt belediye binasında kurulan Bitcoin Suisse’in satış noktasından Bitcoin ile ödeyebilecekler. Çevrimiçi ödemeler için ise kripto ödeme çözümü için Zermatt Vergi Dairesine başvurmaları gerekecek. Bitcoin ile ödenen vergiler Bitcoin Suisse tarafından İsviçre Frangı’na dönüştürülecek ve belediyenin banka hesabına aktarılacak.

Zermatt Belediye Başkanı Romy Biner-Hauser, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,  “Yenilikçi, öncü ruh Zermatt’ın ticari markalarından biridir, bu yüzden kent sakinlerine ihtiyaç duydukları çözümleri sağlama konusunda destek vermekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

2016 yılında İsviçre’nin Zug şehrinde Bitcoin Suisse aracılığıyla vergi ödemelerinde Bitcoin dönemi balamış, 2017 yılında Chiasso şehrinde 250 İsviçre Frangına kadar olan vergi ödemelerinde Bitcoin kabul edilmeye başlanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x