Yükleniyor...

İsviçreli Lüks Saat Üreticisinden Dünyanın İlk Bitcoin Saati

İsviçreli lüks saat üreticisi Franck Muller, dünyanın ilk işlevsel Bitcoin saati olarak adlandırdığı “Encrypto” adlı sınırlı sayıda saati piyasaya sürdü.

Bitcoin Saati

İsviçreli lüks saat üreticisi Franck Muller, dünyanın ilk işlevsel Bitcoin saati olarak adlandırdığı “Encrypto” adlı sınırlı sayıda saati piyasaya sürdü.

Estetik olarak saatin kadranında bir spor Bitcoin’in logosu ve Bitcoin’in genesis block adresinin QR kodu yer alıyor. Saat kadranında ayrıca Bitcoin yatırımını kontrol etmek için kullanılabilecek halka açık bir cüzdan adresi için lazerle kazınmış QR kod yer alıyor.

Saatin kutusundan kripto para ticaret platformu Regal Assets ile ortaklaşa üretilen bir USB cüzdan çıkıyor. Açıklamaya göre, soğuk depo cüzdanı çevrimdışı üretilen, deterministik olmayan TRNG’leri (Oluşturulan Gerçek Rastgele Sayılar) kullanıyor.

Encrypto şu anda çevrimiçi ve Franck Muller’in Dubai Alışveriş Merkezi mağazasından satın alınabilir. Saat için kabul edilen ödeme seçenekleri arasında kredi kartı, banka havalesinin yanısıra Bitcoin de yer alıyor.

Üreticinin web sitesindeki bilgilere göre, saatin kadın ve erkek versiyonları en fazla 500’er adet olarak piyasaya sürüldü ve fiyatı 10.000 – 60.000 dolar arasında değişiyor. Bazı modellerde ayrıca kadran ve çerçevede değerli metaller ve elmaslar bulunuyor.

Franck Muller ayrıca, gelecekte XRP de dahil olmak üzere Ethereum (ETH) ve diğer ilk beş kripto para birimini de içeren modelleri piyasaya sürmek istiyor.

Bu yılın başlarında, lüks İsviçreli saat üreticisi A. Favre & Fils, yerleşik bir kripto cüzdanına sahip el yapımı bir mekanik saat geliştirdiğini duyurmuştu. Modele, özelliklerine ve malzemesine bağlı olarak saatin fiyatı 102.000 – 153.000 dolar arasında olacağı bildirilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner