Anasayfa Blockchain İsviçreli Siber Güvenlik Şirketi Blockchain Merkezi Açtı

İsviçreli Siber Güvenlik Şirketi Blockchain Merkezi Açtı

İsviçre merkezli Blockchain ve siber güvenlik şirketi WISeKey, Cenevre’de Blockchain Center of Excellence’ni (Blockchain Mükemmellik Merkezi) açtı. WISeKey, Root of Trust adlı kriptografik aracını kullanarak güvenli kimlik doğrulama ve tanımlama işlemlerine odaklanan bir şirket. Şirket, her geçen gün Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Blockchain teknolojisine odaklı daha fazla çalışma yapıyor olmasıyla tanınıyor.

Her Merkez Kendi Uzmanlık Alanına Odaklanacak

Blockchain Mükemmellik Merkezi, yeni teknolojiyi araştırmanın ve geliştirmenin yanı sıra Blockchain ile ilgili girişimlere de destek verecek. Ayrıca, Blockchain teknolojisinin kamu ve özel sektörde benimsenmesini hızlandırmayı da amaçlayacak. Böyle bir merkezi açılması Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika, Çin, Hindistan ve Afrika’da daha fazla merkez açmayı hedefleyen Blockchain Research Institute (BRI) ile kurulan ortaklığın bir parçası. Küresel blok zincir merkezlerinin amacı, işletme, akademi ve diğer merkezlerle koordine olmak, en iyi uygulamaları ve kaynakları paylaşmak. Her merkez kendi uzmanlık alanını geliştirmeye odaklanacak.

Cenevre, fintech’e odaklanırken, Buenos Aires, Arjantin’deki sahtecilik karşıtı platformlara odaklanacak. Geçtiğimiz hafta hafta WISekey, Malezya’daki Censof Holding yatırımına bağlı bir yan kuruluş olan Malezya’nın bir yatırım ortaklığı Global Blockchain Center’ın açılışını duyurdu. Sayım kurulu direktörü Ameer bin Shaik Mydin, Blockchain’in potansiyel faydalarının müşterileri için verimliliği artırmaya yardımcı olacağını söyledi. 23 Ocak’ta, WISeKey, Blockchain teknolojisini kullanarak okyanustaki kirliliği azaltmayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen Race for Water Foundation ile Blockchain temelli bir ortaklığını duyurmuştu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Mustafa Dursunhttps://www.coinkolik.com
Kripto para meraklısı ve kripto para yatırımcısı. Kripto para olarak kabul edilmese de Ripple'a özel ilgili. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları