Yükleniyor...

İsviçre’nin Credit Suisse Planı

İsviçre, UBS'in Credit Suisse'i devralması için acil durum önlemleri hazırlıyor.

Isvicre Ulusal Bankasi Yetkilisi DeFiyi Avantaj Olarak Goruyor

İsviçre, UBS’in Credit Suisse’i devralması için acil durum önlemleri hazırlıyor.

Credit Suisse geçtiğimiz haftalarda durumunun riskli olması sebebiyle İsviçre hükümetinden destek istemişti. Hükümet olası birkaç plan üzerinde çalışıldığını aktarmıştı.

Credit Suisse’in UBS Tarafından Satın Alınması Tek Akılcı Plan

İsviçre UBS‘in Credit Suisse‘i satın alabilmesi için acil durum önlemleri hazırlıyor. Acil durum hazırlığı, devralmanın hissedarlarla olağan altı haftalık istişare dönemi olmadan devam etmesine izin verecek.

İsviçre Ulusal Bankası (SNB) ve İsviçre mali düzenleyicisinin, yatırım bankası Credit Suisse’in İsviçre’nin en büyük bankası olan UBS tarafından satın alınmasının Credit Suisse’de bir güven çöküşünü önlemek için tek seçenek olduğuna inanıyorlar.

credit suisse

Financial Times’ın bir haberine göre İsviçre, satın almayı piyasalar pazartesi günü açılmadan önce tamamlamak amacıyla UBS’nin Credit Suisse tarafından devralınmasını hızlandırmak için acil durum önlemlerini uygulamaya hazırlanıyor.

Uygulanan acil durum önlemlerinin, hissedarların devralma konusunda danışması için altı haftalık bir istişare süresi gerektiren olağan İsviçre düzenlemelerini atlayarak, anlaşmanın hissedarların oyu olmadan ilerlemesine izin verecek.

SNB ve İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Otoritesi’nin (FINMA), uluslararası mevkidaşlarına olası bir çöküşü önlemek için tek seçenek olarak UBS ile bir anlaşma gördüklerini söyleyerek Cumartesi gecesine kadar düzenleyici anlaşmaya varmak için çalıştıkları söylendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x