Yükleniyor...

İsviçre’nin ‘Kripto Vadisi’ Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Vergi Ödemesi Kabul Etmeye Başladı

İsviçre’nin Zug kantonu, kripto paralar ile ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı.

isvicrenin kripto vadisi bitcoin btc ve ethereum eth ile vergi odemesi kabul etmeye basladi

İsviçre’nin Zug kantonu, kripto paralar ile ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı. Kanton, geçtiğimiz Eylül ayında kripto paralar ile vergi ödemesi dönemi başlatacağını duyurmuştu.

İsviçre’nin “Kripto Vadisi” Zug, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı. Vatandaşlardan kripto para biriminde toplanan vergi ödemeleri, Isviçre merkezli şirket Bitcoin Suisse tarafından İsviçre Frangına çevirilecek.

Sistem ise şu şekilde işliyor: Vatandaşlar öncelikle bir QR kodu taratıyor ve daha sonra ise tercih ettikleri kripto para cüzdanından ödeme gerçekleştiriyor. Vatandaşlar 100.000 CHF yani yaklaşık 110.000 dolara kadar olan vergi ödemelerini bu yolla gerçekleştirebilecek.

İsviçre şehri Zug, 2016’dan bu yana vergi ödemelerini Bitcoin olarak yapabiliyor. İsviçre’nin diğer şehirleri Zermatt ve Chiasso da daha cüzi tutarlı vergi ödemeleri için kripto para birimini destekliyor.

Bitcoin ve Ethereum’un oldukça büyük kazanımlar elde ettiği bu günlerde, kaç vatandaşın vergi ödemelerini kripto para olarak yapacağı ise şimdilik bilinmiyor. Yayın saati itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 51.579 dolardan, lider altcoin Ethereum ise 1.906 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner