Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri İsviçre'nin 'Kripto Vadisi' Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Vergi Ödemesi Kabul Etmeye Başladı

İsviçre’nin ‘Kripto Vadisi’ Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Vergi Ödemesi Kabul Etmeye Başladı

ABONE OL:google-news

İsviçre’nin Zug kantonu, kripto paralar ile ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı. Kanton, geçtiğimiz Eylül ayında kripto paralar ile vergi ödemesi dönemi başlatacağını duyurmuştu.

İsviçre’nin “Kripto Vadisi” Zug, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı. Vatandaşlardan kripto para biriminde toplanan vergi ödemeleri, Isviçre merkezli şirket Bitcoin Suisse tarafından İsviçre Frangına çevirilecek.

Sistem ise şu şekilde işliyor: Vatandaşlar öncelikle bir QR kodu taratıyor ve daha sonra ise tercih ettikleri kripto para cüzdanından ödeme gerçekleştiriyor. Vatandaşlar 100.000 CHF yani yaklaşık 110.000 dolara kadar olan vergi ödemelerini bu yolla gerçekleştirebilecek.

İsviçre şehri Zug, 2016’dan bu yana vergi ödemelerini Bitcoin olarak yapabiliyor. İsviçre’nin diğer şehirleri Zermatt ve Chiasso da daha cüzi tutarlı vergi ödemeleri için kripto para birimini destekliyor.

Bitcoin ve Ethereum’un oldukça büyük kazanımlar elde ettiği bu günlerde, kaç vatandaşın vergi ödemelerini kripto para olarak yapacağı ise şimdilik bilinmiyor. Yayın saati itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 51.579 dolardan, lider altcoin Ethereum ise 1.906 dolardan işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakThe Block

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar