Yükleniyor...

İtalya’dan ChatGPT Hamlesi

OpenAI'ın geliştirdiği ChatGPT, İtalya'daki düzenleyiciye cevap verdikten sonra uygulama yeniden aktive edildi.

italya parlamentosu

OpenAI’ın geliştirdiği ChatGPT, İtalya’daki düzenleyiciye cevap verdikten sonra uygulama yeniden aktive edildi.

OpenAI, İtalya’daki kullanıcıların yaşlarını doğrulamak için bir araç sunacağını söyledi. AB kullanıcılarına kişisel verilerin kullanımına itiraz etmeleri için yeni bir form sunulacak.

İtalya, Düzenleyici Netlikler Sağlandıktan Sonra ChatGPT’yi Geri Açtı

ChatGPT’nin üreticisi OpenAI’nin İtalya’nın veri koruma otoritesi tarafından gündeme getirilen sorunları ele almasının ardından İtalya’da yeniden etkinleştirildi.

Geçen ay Garante, ChatGPT‘nin chatbot’u eğitmek için kişisel verilerin büyük çapta toplanmasını ve depolanmasını haklı gösterecek herhangi bir yasal dayanağı olmadığını söyledi.

ChatGPT sorusturma

İtalya düzenleyicisi, geçtiğimiz aylarda kişisel verilerin korunması kapsamında ChatGPT’yi askıya almıştı. Bu gelişmenin ardından düzenleyiciye yanıt veren OpenAI, ülkede gerekli şartları sağlamayı kabul etti ve ChatGPT ülkede yeniden etkinleştirildi.

Düzenleyici kurum Garante, sohbet robotunun ülkede tekrar faaliyete geçmesine izin verme konusundaki endişelerini gidermek için OpenAI‘e Pazar gününe kadar bir süre vermişti.

Garante ayrıca OpenAI’yi 13 yaşında veya daha büyük olması gereken ChatGPT kullanıcılarının yaşını kontrol etmemekle suçlamıştı. OpenAI, İtalya’daki kullanıcıların kayıt olduktan sonra yaşlarını doğrulamak için bir araç sunacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner