Yükleniyor...

İtalyan Banka Bitcoin Satışına Başladı

İtalyan Banka Banca Sella, koronavirüs nedeniyle karantina altında olan ülkede Bitcoin (BTC) ticaretini mümkün hale getirdi.

talyan Banka Bitcoin Satışına Başladı

İtalyan Banka Banca Sella, koronavirüs nedeniyle karantina altında olan ülkede Bitcoin (BTC) ticaretini mümkün hale getirdi. Somag News  tarafından bildirilen habere göre, İtalya’nın önde gelen bankalarından biri olan Banca Sella, Hype adlı benzersiz platformu aracılığıyla Bitcoin ticaret hizmeti sunmaya başladı çünkü koronavirüs pandemisi ülkede etkili olmaya devam ediyor.

Banka, bir buçuk milyon kullanıcısı için kripto para borsalarından herhangi birine erişmek zorunda kalmadan Bitcoin alım ve satımını sağlayacak yenilikçi bir platform yarattı. Hype adını taşıyan platform, bir süredir oldukça aktif ve popüler hale gelmişti. Platform bundan böyle zaten faaliyet gösteren finansal enstrümanlara ek olarak kripto para ticareti ile de ön plana çıkacak.

Basit Bir Kullanımı Var

Kullanıcılar basit ve anlaşılır bir kayıt işlemini tamamlayarak Bitcoin ticaretine başlamadan önce kendi Bitcoin cüzdanlarını alabiliyor. Burada dikkat çeken nokta, bankanın yalnızca aracı görevi görmesi ve kullanıcıların cüzdanlarının tam kontrolünü elinde tutmasıdır. Bu özellik, dünya çapında bilgisayar korsanlarının hedefi olan ve geçen yıl milyarlarca dolarlık para kaybeden kripto para borsalarına karşı temkinli yaklaşan tüccarlar için özellikle ilgi çekici. BTC cüzdanı doğrudan Hype hesaplarına bağlanacak ve diğer platformları kullanarak ayrı bir cüzdan oluşturma ihtiyacı ortadan kalkacaktır. Kullanıcılar, Hype hesabında yeterli hesap bakiyesine sahip oldukları sürece BTC ticaretine devam edebilirler.

Edinilen bilgilere göre bankanın kullanıcıları bu platformu sadece BTC alıp satmak için değil aynı zamanda Bitcoin ile ödeme yapmak için de kullanabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner