Yükleniyor...

İtalyan Borsası Altsbit Mayıs 2020’de Kapanıyor

5 Şubat'ta hack saldırısı sonrası "neredeyse tüm fonlarını" kaybeden küçük bir kripto para borsası olan Altsbit, Mayıs 2020'de hizmetlerini sonlandırma kararı aldı.

Altsbit

5 Şubat’ta hack saldırısı sonrası “neredeyse tüm fonlarını” kaybeden küçük bir kripto para borsası olan Altsbit, Mayıs 2020’de hizmetlerini sonlandırma kararı aldı.

Altsbit, 6 Şubat’ta Twitter hesabı üzerinden hack saldırısı hakkında ilk haberi vermesinin ardından 9 Şubat’ta para çekme işlemlerini yeniden başlattığını duyurmuştu. Hack saldırısıyla Altsbit’ten 6,929 BTC ve 23 Ether (ETH) çalındı. Diğer kripto para birimlerindeki kayıplar arasında ise, Pirate Chain (ARRR), VerusCoin (VRSC), Komodo (KMD) gibi kripto para birimleri yer alıyor.

Kripto Para İadesi Yapılacak

Altsbit’in kripto fonlarının soğuk cüzdanda saklanmasına rağmen, borsa hizmetlerini 8 Mayıs 2020’de sonlandıracak. Şirket, durumdan olumsuz etkilenen kullanıcılara, soğuk depo fonları aracılığıyla geri ödeme yapacağının sözünü verdi:

“Geri ödemeler 10 Şubat 2020’de başlayacak ve 8 Mayıs 2020’de sona erecek, bu tarihten sonra Altsbit platformu sonlandırılacağı için para iadesi talebinde bulunmak artık mümkün olmayacak.”

Bir Altsbit sözcüsü, şirketin hizmetleri kapatma kararını doğruladı ve borsaların müşterilerini kısmen geri ödeyeceğini belirterek, “Kullanıcılara ve ardından platforma soğuk depoda tuttuğumuz her şeyi iade ederek kapatacağız.”

Kayıp Yaklaşık 70.000 Dolar

İtalya merkezli Altsbit, küçük bir kripto para borsası için önemli miktarda kripto para fonu kaybetti. Bitcoin ve Ether’deki kayıpların toplam miktarının yaklaşık 70.000 dolar olduğu biliniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x