Yükleniyor...

İzmir Zaman Makinası NFT Koleksiyonu Tanıtıldı

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılında çalışmaları başlatılan İzmir Zaman Makinesi Projesi, NFT koleksiyonuna dönüştü.

Izmir Zaman Makinasi NFT Koleksiyonu Tanitildi 1

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılında çalışmaları başlatılan İzmir Zaman Makinesi Projesi, NFT koleksiyonuna dönüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hayatımızın içine bir fotoğraf kadar kolay giren NFT’ler, çok yönlü bir yapıya sahip. Öyle ki, müzikten sokağa, sokaktan dijitale birçok alanda sanat eseri aracı olarak işlevi bulunuyor. İzmir Zaman Makinası eserinin 99 parçalık bir NFT koleksiyonuna dönüşmesi de bunu kanıtlar nitelikte.

izmir saat kulesi nft 1

İzmir Zaman Makinası NFT’leri Tarih ve Teknolojinin Harmanı

İzmir Zaman Makinası NFT koleksiyonu, prehistorya, klasik arkeoloji, sanat tarihi gibi çeşitli bilim dallarıyla bir araya gelen teknolojinin bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürünün ülkemizde ilk kez bir kamu tarafından hazırlanmış olması, dünyada ilk ve tek şehir NFT koleksiyonu olması gibi özellikleri bulunuyor.

Tarihin, üç boyutlu modelleme, web geliştirme, sanal gerçeklik ile birleştiği projenin amacı; İzmir’in binlerce yıllık arkeolojik ve tarihi mirasını akademik veriler ışığında, üç boyutlu olarak ayağa kaldırmak. Ayrıca, bu içeriği güncel web teknolojilerini kullanarak internete aktararak ziyaretçilere teknoloji tabanlı bir deneyim yaşatabilmek.

99 parçadan oluşan koleksiyon Ağustos ayı başında (2 Ağustos 2022) kripto varlık borsalarında işleme açıldı. Video NFT olarak işlem gören en özel parçası olan İzmir Saat Kulesi ise müzayede aracılığıyla satılacak ve İzmir’in Kurtuluş Günü olan 9 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek açık artırma yoluyla satışı gerçekleşecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x