Yükleniyor...

J.K. Rowling Kripto Para Topluluğunu Tiye Aldı

Efsanevi Harry Potter kitap serisinin yazarı ve milyarder JK Rowling, birkaç gün önce kripto topluluğuna hitaben bir tweet atmıştı.

rowling j.k

Efsanevi Harry Potter kitap serisinin yazarı ve milyarder JK Rowling, birkaç gün önce kripto topluluğuna hitaben bir tweet atmıştı. Rowling’in, Bitcoin’i anlama konusunda yardım istemesinin üzerinden sadece birkaç gün geçti.

Topluluğun tepkisi iyimser olmasına karşın, Rowling’in Bitcoin satın alma veya BTC topluluğuna katılma niyeti halihazırda yok gibiydi. Şimdi ise bunu açıkça belli etti.

Ayrıca Bitcoin sahiplerini, olmayan Ethereum’larından bahsederek biraz alaya aldı.

Bitcoin Topluluğuna Katılmıyorum

Hafta sonu boyunca Harry Potter yazarı, Bitcoin sebebiyle o kadar çok ilgi çekti ki; belki de artık bıkkın bir şekilde pes etti.

Ayrıca 100 dolar değerinde Bitcoin satın alan birkaç sahte JK Rowling hesabı da ortaya çıktı.

Cumartesi günü attığı tweet’te Rowling, şöyle yazdı:

“Korkarım bir daha birisini sinirlendirmeden Twitter’da giriş yapamayacağım, son kez söylüyorum Bitcoin’im yok.”

Toplumdaki bazı kişiler onu Rowling’in iddia ettiği gibi troll’lüyorsa, şimdi Ethereum sahibi olduğunu ve bu nedenle asla Bitcoin topluluğuna katılmayacağını söyleyerek Rowling de onları troll’lüyor.

Yazar bir yorumda, ETH’si olduğunu söylerken de şaka yaptığını belirtti.Bu süreç boyunca yazarın kripto bilgisi önemli ölçüde arttı. Yazar bu konu hakkında şöyle dedi:

“Bu aptalca. Bitcoin topluluğuna katılmıyorum. Şimdiye kadar, önemli Ethereum varlıklarını arttırma umuduyla Bitcoin’i troll’lediğim çok açık olmalı.-Bunu söylerken de şaka yapıyorum.”

Coinbase ve Binance CEO’su Kendilerini Utandırıyor

Daha önce Binance’den CZ, Rowling’e kadınlar hakkında cinsiyetçi bir tweet ile yanıt verdi, sonra da tweet’i kaldırdı.

Coinbase borsasının başkanı Brian Armstrong da, gerçek Rowling’e değil; BTC’yi satın alan sahte Rowling hesabına yanıt verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner